Inšpektori si posvietili na čerstvosť ovocia a zeleniny, skontrolovali stovky prevádzok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
POTRAVINY
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

BRATISLAVA 31. júla (WebNoviny.sk) – Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali počas prvého polroka 1 017 kontrol, ktoré sa týkali čerstvosti ovocia a zeleniny. Kontrolóri preverovali čerstvosť potravín v maloobchodoch, u prvovýrobcov, aj vo veľkoobchodných skladoch.

Spolu skontrolovali viac ako dvetisíc ton tovaru, pričom požiadavkám nevyhovelo takmer 75 tisíc kilogramov potravín. Informovala o tom ŠVPS.

Prvovýrobci bez pokuty

U prvovýrobcov, ani pri kontrolách na požiadanie inšpektori nezistili žiadne nedostatky. V maloobchodoch našli viac ako 4 tisíc kilogramov nevyhovujúceho tovaru, zatiaľ čo vo veľkoskladoch to bolo viac ako 70 tisíc kilogramov.

Ako ďalej inšpektori ŠVPS uviedli, za prvých šesť mesiacov bolo ukončených 13 správnych konaní s pokutami v celkovej výške 12 550 eur.

Najhoršie dopadla Bratislava

Regionálni inšpektori si posvietili najmä na prevádzky v Prešove, kde vykonali 112 kontrol, v Košiciach preverili čerstvosť ovocia a zeleniny v 63 prevádzkach a v Martine v 62. Najväčší objem tovaru, ktorý nebol v zhode s obchodnými normami, našli kontrolóri v Bratislave, a to viac ako 60 tisíc kilogramov.

Nasledovali Košice s takmer 5 500 kilogramami nevyhovujúceho tovaru a Senec, kde objem nevyhovujúcich produktov dosiahol skoro 3 500 kilogramov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať