Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video)

Roman Mikulec
Exminister vnútra Roman Mikulec. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov. Zmeny by sa mali týkať tlačiva o pobyte, ktoré obdržia cudzinci po príchode na Slovensko.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Ako ďalej pripomenul na dnešnej tlačovej besede poslanec a bývalý minister vnútra Roman Mikulec (hnutie Slovensko), tlačivo sa začalo cudzincom vydávať ešte počas predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD) a hlasovali zaň aj poslanci, ktorí v súčasnosti pôsobia v strane Hlas – sociálna demokracia.

„Zmena, ktorú chceme navrhnúť, spočíva v tom, aby bola vypustená povinnosť policajtov vydávať potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska osobám pochádzajúcich z tretích krajín, teda migrantom, u ktorých existuje prekážka v administratívnom vyhostení. Vyskytuje sa napr. u ľudí pochádzajúcich zo Sýrie, ktorá je podľa medzinárodného práva a nariadenia Európskeho parlamentu uznaná ako vojnová krajina,“ priblížil Mikulec.

Dodal, že migranti si mysleli, že tlačivo je akýmsi potvrdením o pobyte na území Európskej únie a taktiež, že na základe tlačiva sa budú môcť presunúť do iných krajín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Európska úniaHlas - sociálna demokraciaMatovičovo hnutie SlovenskoSmer - SSD