Hlasovanie o Tarabovej novele Trestného poriadku rozhodnú poslanci hnutia Sme rodina a Hlasu, tvrdí Šeliga

Juraj Šeliga
Poslanec NR SR Juraj Šeliga. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Demokrati) tvrdí, že hlasy poslancov hnutia Sme rodina a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) budú rozhodujúce počas utorkového hlasovania o novele Trestného poriadku z dielne nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu (Život-NS).

„Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini tak môže ukázať, či je skutočne iný a či politika, ktorú chce robiť, je naozaj odlišná ako politika predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica. Čo urobíte, pán Pellegrini? Zajtra tu bude 363. Šanca ukázať, že ste iný ako Fico,“ uviedol Šeliga v tlačovej správe.

Demokrati novelu odmietajú

Ďalej informoval, že je nesmierne dôležité, aby spomínanú novelu v parlamente odmietli a dodal, že poslanci strany Demokrati za ňu hlasovať nebudú.

„Nechceme posilňovať generálneho prokurátora, nechceme obmedziť Úrad špeciálnej prokuratúry. Verím, že rovnako sa zachovajú aj naši kolegovia v strane Sloboda a Solidarita a hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a nedopadne to tak, ako keď sa hlasovalo o vydaní Roberta Fica,“ tvrdí Šeliga.

Mnohé vyšetrovania sa zastavia

Taraba vo svojom návrhu podľa Šeligu navrhuje faktické zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a z generálneho prokurátora Maroša Žilinku „urobí pána Boha prokuratúry“.

Zároveň upozornil, že keby novelu NR SR prijala, mnohé vyšetrovania sa zastavia a veľa vecí sa cez procesné nuansy, ktoré do zákona Taraba „prepašoval“, podarí zamiesť pod koberec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj ŠeligaMaroš ŽilinkaTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry