Hlas-SD považuje rezignáciu Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, podľa Pellegriniho je čas na úradnícku vládu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Splaťme dlh
Predseda strany Hlas- sociálna demokracia (HLAS-SD) Peter Pellegrini. Foto: SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 4. mája 18:23

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) považuje „rezignáciu“ ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana za zlyhanie vládnej politiky, ktorá sa podľa strany sústreďuje na politiku klientelizmu a korupcie.

Ožobračovanie slovenských občanov

Vlčan podľa lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho zlyhal pri riadení rezortu pôdohospodárstva, ignoroval záujmy domácich prvovýrobcov, neriešil kontaminovanú ukrajinskú pšenicu a spolupracoval s obchodnými reťazcami na „ožobračovaní“ slovenských občanov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Očakávam, že prezidentka Zuzana Čaputová prijme jeho rezignáciu. Chcem však zdôrazniť, že odstúpenie Vlčana nestačí. V kauze dotácie nesie politickú zodpovednosť aj minister životného prostredia Ján Budaj (Demokrati). Hlas-SD očakáva, že prezidentka pristúpi aj k jeho odvolaniu,“ uviedol Pellegrini v tlačovej správe.

Zneužívanie politického postavenia

Dodal, že je čas vymenovať úradnícku vládu, ktorá podľa šéfa Hlasu-SD zabráni dočasne povereným ministrom zneužívať svoje politické postavenie na vlastné „nemorálne ožobračovanie Slovenska“.

Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Spoločnosť Reko Recycling spol. s r. o., ktorej som spolumajiteľ, je v posledných hodinách horúcou témou, útokom a terčom predvolebnej kampane opozičnej strany Smer – sociálna demokracia, ale aj podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej,“ povedal Vlčan.

Fico žiada aj Budajovu hlavu

Demisia Vlčana je len prázdnym gestom, musí vrátiť finančný príspevok v hodnote 1,4 milióna eur a odísť musí aj dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj.

Uviedol predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Podľa lídra strany bolo Vlčanove divadlo na tlačovej besede typickým obrazom biedy vládnutia koalície.

„Minister Vlčan v demisii dnes klamal na tlačovej konferencii, keď povedal, že on o tom projekte prakticky nič nevie. To akože majiteľ firmy dostane ako dar 1,4 milióna eur a on sa tvári, ja o ničom neviem. Ale potom, keď už odpovedal na nejaké otázky sa ukázalo, že vie o každom jednom detaile tejto podivnej transakcie, ktorá došla do jeho firmy. Klamal v priamom prenose, klamal všetkým, pretože ako minister mal veľmi jasne povedať, že nemôže prijať jeho firma takýto dar, lebo je to evidentné rodinkárstvo,“ uzavrel Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján BudajPeter PellegriniRobert FicoSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSMER-SD