Hlas navrhne zmrazenie paušálnych náhrad ministrov, veľké šetrenie to však podľa Erika Tomáša nie je

Doplnil, že dúfa, že návrh na vláde prejde.
VLÁDA: Rokovanie 118. schôdze
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR
Domácnosti by mali počas prebytku elektriny zvýšiť vlastnú spotrebu
Zdroj: SITA

Koaličná strana Hlas-SD na rokovaní vlády navrhne zmrazenie paušálnych náhrad ministrov. Uviedol to v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš s tým, že stať by sa tak malo na najbližšom zasadnutí kabinetu. Premiér Robert Fico však podľa Tomáša chce, aby sa vecou zaoberala aj koaličná rada.

„Nejde o žiadne veľké šetrenie z hľadiska makroekonomického, ale ide o gesto,“ skonštatoval Tomáš. Pripomenul pritom, že príjem ministra sa skladá zo mzdy a paušálnych náhrad. „Plat ministrov bol výrazne zdanený oveľa vyššou daňou, čiže celkový pijem aj tak by klesol,“ vysvetlil minister. Doplnil, že dúfa, že návrh na vláde prejde. Ak by náhodou nie, ministri za Hlas sa s tým podľa Tomáša vysporiadajú po svojom, pričom môžu časť príjmu napríklad darovať.

Podľa opozičnej poslankyne Martiny Bajo Holečkovej (SaS) je cynické, keď sa koaliční politici v aktuálnej sociálno-ekonomickej situácii sťažujú na výšku príjmu, pričom spomenula napríklad prezidenta Petra Pellegriniho. Jeho plat v tejto súvislosti porovnala napríklad s platom opatrovateľov v sociálnych službách. „Lebo ľudia to vnímajú ako platy,“ povedala na margo paušálnych náhrad.

Viac k osobe: Erik TomášMartina Bajo HolečkováPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie: Hlas-SDSaS Sloboda a Solidarita

Ďalšie k téme

Najnovšie na SITA.sk