Hey, Soul Sister je najsťahovanejšou skladbou roka na iTunes

Soul Sister
Foto: youtube.com

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Skladba Hey, Soul Sister od americkej pop-rockovej skupiny Train je najsťahovanejšou pesničkou v internetovom obchode iTunes v roku 2010. Celosvetové štatistiky síce nie sú dostupné, no v USA dosiahla pieseň na viacerých sieťach vrátane iTunes a Amazon približne 4 milióny stiahnutí.

Pri cene 1,29 amerického dolára (v prepočte približne 96 eurocentov) zarobila v USA 5,2 milióna dolárov (asi 3,9 milióna eur). Predpokladá sa, že iTunes, ktorý patrí pod spoločnosť Apple, predáva približne 90 percent digitálnej hudby na internete.

Na ďalších miestach v rebríčku najsťahovanejších piesní skončili za rok 2010 speváčka Katy Perry s hitom California Gurls, barbadoská hviezda Rihanna a Eminem s duetom Love the Way You Lie či ďalšie dueto Airplanes od rappera B.o.B a speváčky Hayley Williams. Medzi albumami triumfoval Eminem s nahrávkou Recovery (2010). V najlepšej trojke je aj Kesha s albumom Animal (2010) a Lady Gaga s nahrávkou The Fame (2009). Informáciu zverejnila webová stránka nypost.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katy PerryLady Gaga