Heger sa stretol so strategickou radou k plánu obnovy, jej úlohou je pripomienkovanie kľúčových dokumentov

MZ SR: Výsledky Čakárne po 24 hodinách
Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Predseda vlády SR Eduard Heger absolvoval prvé stretnutie k plánu obnovy so strategickou radou. Rada funguje na neformálnej báze.

Medzi jej hlavné úlohy patrí predkladanie strategických odporúčaní, tiež pripomienkovanie kľúčových dokumentov. Plánuje sa stretávať pravidelne, minimálne však raz do mesiaca. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.

Členmi rady sú okrem iných generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková, riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kišš, podpredsedníčka dozornej rady VÚB banky Elena Kohútiková, strategický poradca UNESCO Vladimír Šucha, bývalý podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš či bývalý predseda permanentného krízového štábu Peter Škodný. Zoznam členov strategickej rady nie je konečný, jeho finálna podoba sa ešte môže rozširovať.

S niektorými opatreniami plánu obnovy sa už začalo. Uskutočnila sa napríklad reforma právneho rámca v oblasti energetickej efektívnosti. Tento rok má Slovensko splniť 14 míľnikov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerElena KohútikováIvan MiklošLívia VašákováPeter ŠkodnýŠtefan KiššVladimír Šucha
Firmy a inštitúcie UNESCO Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúruÚtvar hodnoty za peniazeVÚB Všeobecná úverová banka