Hasiči pre husté sneženie a silný vietor zasahovali až 463-krát, priblížili aj čísla v jednotlivých krajoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
HASIČI: Silné sneženie na východnom Slovensku
Foto: ilustračné, SITA/HaZZ.
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v súvislosti s hustým snežením a silným vetrom, ktoré v sobotu 23. decembra najviac zasiahli územie Trnavského, Nitrianskeho, Bratislavského, Trenčianskeho, Žilinského a Banskobystrického kraja zasahovali celkovo 463-krát.

Ako ďalej informovala hovorkyňa hasičov Bianka Královičová, najviac výjazdov si vyžiadala situácia v Trnavskom a Nitrianskom kraji, kde v oboch prípadoch hasiči zasahovali 95-krát.

Zásahy na západnom Slovensku

„Pri odstraňovaní následkov nepriaznivej poveternostnej situácie zasahovalo v Trnavskom kraji celkom 52 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 121 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 44 kusov hasičskej techniky. V Nitrianskom kraji zasahovalo 72 príslušníkov HaZZ, 83 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a bolo nasadených 46 kusov hasičskej techniky,“ uviedla Královičová.

Na území Bratislavského kraja si podľa nej situácia vyžiadala 87 výjazdov hasičov, pri ktorých zasahovalo celkom 59 príslušníkov HaZZ a 81 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí spolu s 33 kusmi hasičskej techniky.

„O niečo menej, 72 výjazdov, si husté sneženie a silný vietor vyžiadali v Trenčianskom kraji, kde celkom zasahovalo 47 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 111 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 40 kusov hasičskej techniky,“ uviedla Královičová

Naklonené stromy a telekomunikačné stĺpy

V Banskobystrickom kraji si udalosti súvisiace s nepriaznivým počasím vyžiadali 60 výjazdov hasičov. „Celkom tu zasahovalo 65 príslušníkov HaZZ s 23 kusmi hasičskej techniky a 61 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí so 17 kusmi hasičskej techniky,“ priblížila Královičová.

V Žilinskom kraji si podľa hovorkyne počasie vyžiadalo 54 výjazdov, pri ktorých zasahovalo celkom 72 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na 25 kusoch hasičskej techniky a 14 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí na šiestich kusoch hasičskej techniky.

„Išlo najmä o zásahy, pri ktorých hasiči odstraňovali popadané stromy z cestných komunikácií a naklonené stromy a telekomunikačné stĺpy, ktoré ohrozovali bezpečnosť na cestách. Odstraňovali aj popadané a poškodené káble elektrického vedenia a zasahovali aj pri odčerpávaní vody z domov a pivníc. Pomoc hasičov bola potrebná aj pri dopravných nehodách, ku ktorým došlo v dôsledku zasnežených a zľadovatelých cestných komunikácií,“ dodala hovorkyňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Bianka Královičová