Brankár Greif nepôjde k Valjentovi, ŠK Slovan Bratislava ho do RCD Mallorca nepustil

Žilina - Slovan
Takmer dvojmetrový brankár ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif (v strede). Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Zatiaľ čo obranca Denis Vavro v samom závere prestupového obdobia v Španielsku zakotvil v SD Huesca, z hosťovania brankára Dominika Greifa v druholigovom RCD Mallorca nič nebude. Informovala o tom RTVS s odvolaním sa na slová majiteľa klubu ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka, kde Greif už niekoľko sezón je brankárska jednotka.

Dvadsaťtriročný Greif strávil uplynulé dva dni v Španielsku, kde mal prejsť lekárskou prehliadkou. Ivan Kmotrík ho však do tímu, kde stabilne hráva aj obranca Martin Valjent, nepustil. „Vyzerá to tak, že bude hráčom Slovana Bratislava aj na jar. Nemôžeme len tak narýchlo o päť minút dvanásť predávať kľúčových hráčov. Dominik zostáva a problém je vyriešený,“ uviedol Ivan Kmotrík pre RTVS.

Mallorca chcela získať Greifa na hosťovanie s možnosťou trvalého prestupu. Takmer dvojmetrový brankár chytá v A-tíme „belasých“ od konca sezóny 2015/2016. Odvtedy si stihol na Pasienkoch a neskôr aj na Tehelnom poli pripísať 92 ligových zápasov, až 34-krát si v nich udržal čisté konto. Z titulu majstra Slovenska sa tešil v sezónach 2018/2019 a 2019/2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis VavroDominik GreifIvan Kmotrík ml.Martin Valjent
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava