Francúzi nečakane zdolali Bielorusov

Bez názvu
Francúzi sa tešia z prvého gólu počas zápasu základnej B - skupiny Francúzsko - Bielorusko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Košiciach Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 3. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Francúzska nečakane zdolali na svetovom šampionáte v Košiciach v B-skupine Bielorusko 2:1 po predĺžení a postúpili do osemfinálovej fázy. Na Bielorusov čakajú len boje o záchranu, v ktorých boli naposledy v roku 2003. Francúzsko sa udrží v elitnej šestnástke už na štvrtom šampionáte v rade a do druhej fázy turnaja si berie jeden bod za prehru po predĺžení so Švajčiarskom.

Nadšene bojujúci Francúzi zaskočili Bielorusov aktívnym pohybom a dôrazom pred bránkou. V 13. min usmernil pri presilovke strelu Hecquefeuilla za Mezinov chrbát Treille a otvoril skóre. Bielorusi sa z úderu nemohli dlho spamätať a takmer opäť inkasovali. Ak už ohrozili Hueta, chýbala im väčšia presnosť, prípadne francúzsky gólman výborne zasiahol. Bielorusi sa snažili stupňovať tempo, v 49. min nepremenil Stas nariadené trestné strieľanie. Favorit vyrovnal v 56. min, keď nepokrytý Demagin sa presadil sám pred Huetom. V predĺžení rozhodol o francúzskom víťazstve Hecquefeuille. „Je to krásny pocit, pre nás je to veľké víťazstvo. Nemusíme bojovať o záchranu a to je dôležité. Dnes zahral výborne celý tím,“ povedal po stretnutí Kevin Hecquefeuille.

B-skupina (Košice):

Francúzsko – Bielorusko 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 13. Treille (Hecquefeuille, Meunier), 61. Hecquefueille (S. da Costa) – 56. Demagin (Goroško, A. Michajlov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Rönn (obaja Fín.) – Hribar, Schulz (Nem.), 3968 divákov.

Francúzsko: Huet – Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil – Meunier, Bellemare, Treille – T. da Costa, Tardif, S. da Costa – B. Henderson, Desrosiers, Gras – Romand, Arrossamena, Raux – D. Fleury

Bielorusko: Mezin – Denisov, Kolosov, Kosťučonok, Korobov, Stasenko, Rjadinskij, Goroško

Stas, Kulakov, A. Kosticyn – Grabovskij, Ugarov, Meleško – Kitarov, Demagin, Stepanov – Pavlovič, Kovyršin, Drozd – A. Michajlov