Foto: Ženu obvinili z krutého týrania psa, hrubá reťaz mu vrástla do krku a telo mu napadol hmyz

Týraný pes, Galanta
Polícia obvinila z prečinu týrania zvierat 57-ročnú ženu z okresu Galanta. Podozrivá je z toho, že minimálne od vlaňajšieho augusta obzvlášť krutým a surovým spôsobom v obci Kráľov Brod týrala stredoázijského ovčiaka. Na veterinárnom ošetrení lekár zistil, že pes má reťaz vrastenú do podkožia krku, čo spôsobilo rozsiahle hlboké rany a nekrózu tkaniva. Foto: www.facebook.com

BRATISLAVA/GALANTA 17. januára (WebNoviny.sk) – Polícia obvinila z prečinu týrania zvierat 57-ročnú ženu z okresu Galanta. Podozrivá je z toho, že minimálne od vlaňajšieho augusta obzvlášť krutým a surovým spôsobom v obci Kráľov Brod týrala stredoázijského ovčiaka.

Astor bol v čase záchrany v jame a okolo krku mal priviazanú ťažkú krátku hrubú reťaz. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, na veterinárnom ošetrení lekár zistil, že pes má reťaz vrastenú do podkožia krku, čo spôsobilo rozsiahle hlboké rany a nekrózu tkaniva.

Na viacerých miestach mal telo napadnuté hmyzom. Astorovi diagnostikovali vysoký stupeň podvýživy, dehydratácie, atrofiu svalov, a to viedlo k celkovej apatii zvieraťa. Obvinená žena je stíhaná na slobode. V zmysle zákona jej hrozí trest až na dva roky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom