Foto: V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil desiatky ľudí a stovky zranil (aktualizované)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Las Vegas, Streľba
Podľa doterajších informácií strelec spustil paľbu na tamojšom festivale country hudby. Podľa hovorkyne University Medical Center hospitalizovali už 26 ľudí, z toho dvaja zomreli a 12 je vo vážnom stave.2.Októbra. 2017 Foto:SITA/AP
  • aktualizované 2. októbra, 19:05

LAS VEGAS 2. októbra (WebNoviny.sk) –  Streľba na country festivale v Las Vegas si vyžiadala 58 mŕtvych. Stala sa tak najkrvavejšou masovou streľbou v moderných dejinách USA. Šerif okresu Clark Joseph Lombardo uviedol, že viac ako 500 ľudí utrpelo zranenia.

Strelec, 64-ročný Stephen Craig Paddock, pálil na účastníkov hudobného festivalu z blízkeho hotela Mandalay Bay. Po strete s políciou spáchal samovraždu. Motív jeho činu zatiaľ známy nie je. FBI tvrdí, že nemal väzby na žiadnu medzinárodnú teroristickú skupinu. K útoku sa predtým prihlásil Islamský štát.

Polícia už tiež lokalizovala hľadanú 62-ročnú Marilou Danley, ktorá podľa BBC s páchateľom pred útokom cestovala.Ako naznačujú videá zo sociálnych sietí, na ktorých vidno ľudí utekajúcich z miesta činu, páchateľ strieľal z automatickej zbrane.

„Počul som najmä výstrely, veľa výstrelov. Myslel som si, že niekto brzdil, ale keď som zišiel po schodoch, videl som utekajúcich ľudí, ktorí hľadali svoje rodiny,“ uviedol očitý svedok Bryan Heifner ubytovaný v hoteli oproti Mandalay Bay. „Hneď som išiel naspať do svojej izby, zamkol sa a zhasol svetlá,“ dodal.

Na podujatí Route 91 Harvest Music Festival boli aj niekoľkí príslušníci policajného oddelenia v Bakersfielde, ktorí v tom čase neboli v službe, informujú úrady. Dvaja z nich pri útoku zomreli.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia