Foto: Premiér Fico sa oboznámil s priebehom žatvy na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Fico: ŽŽatva na Slovensku v roku 2017
Predseda vlády Robert Fico a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná počas prehliadky Poľnohospodárskeho družstva Drahovce pri príležitosti brífingu na tému: Žatva na Slovensku v roku 2017. Drahovce, 11. júl 2017. Foto: SITA/Martin Medňanský

DRAHOVCE 11. júl 2017 (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico spolu s ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou navštívili Poľnohospodárske výrobno-obchodné družstvo v Drahovciach pri Piešťanoch, kde sa oboznámili s aktuálnym priebehom žatevných prác na Slovensku. Informuje o tom Úrad vlády SR na webe.

Fico poďakoval poľnohospodárom  za ich prácu. Keďže ráno popŕchalo, kombajny do žatvy na poliach Poľnohospodárskeho výrobno – obchodného družstva v Drahovciach pri Piešťanoch nevyšli.

Podľa ministerky Gabriely Matečnej je drahovské družstvo príkladom pre iných poľnohospodárov diverzifikáciou podnikania. Okrem samotnej poľnohospodárskej výroby má aj jednu z najväčších pekární v okolí, ktorá zamestnáva 75 ľudí. Okrem tradičných plodín družstevníci pestujú aj sóju a cukrovú repu. Naviac, družstvo má mladého, len 31-ročného, predsedu Romana Spišáka, ktorý je otvorený novým myšlienkam a novým technológiám.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Gabriela MatečnáRobert Fico