Foto: Kriminalisti z finančnej správy chytili pri čine pašeráka a zhabali tri tony tabaku

Finančná správa, tabak
Kriminalisti z finančnej správy prichytili priamo pri čine pašeráka, ktorý obchodoval s tabakovou surovinou bez platných povolení a zaistili viac ako tri tony tabakovej suroviny. Škoda spôsobená štátnemu rozpočtu je takmer 300-tisíc eur. Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) mal informácie o nezákonnom dovoze tabaku a tabakových výrobkov z územia iných štátov. Bratislava, 20. november 2018. Foto: SITA/Finančná správa SR


BRATISLAVA/KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 20. novembra (WebNoviny.sk) – Kriminalisti z finančnej správy prichytili priamo pri čine pašeráka, ktorý obchodoval s tabakovou surovinou bez platných povolení. Zaistili viac ako tri tony tabakovej suroviny. Škoda spôsobená štátnemu rozpočtu je takmer 300-tisíc eur.

Na predaj nemali povolenie

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) mal informácie o nezákonnom dovoze tabaku a tabakových výrobkov z územia iných štátov k nám. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, tabakovú surovinu následne slovenská firma s poľským konateľom predávala rôznym spoločnostiam v Európskej únii aj napriek tomu, že na to nemala povolenie.

Kriminalisti preto spravili raziu v skladoch, ktoré si firma prenajímala v Kysuckom Novom Meste. Našli tam 12 kusov 80 kilogramov vážiacich kartónových krabíc a päť čiernych igelitových vriec tabakovej suroviny.

Začali trestné stíhanie

Sklad zostali colníci z KÚFS strážiť, čo sa vyplatilo. V noci totiž prichytili priamo pri čine konateľa spoločnosti, ktorý prišiel do skladu s dodávkou, v ktorej boli stovky kilogramov ďalšej tabakovej suroviny.

Vodiča – konateľa spoločnosti, kriminalisti zaistili. Vyšetrovateľ finančnej správy začal vo veci trestné stíhanie pre krátenie dane a poistného. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Vzhľadom na pokračujúce vyšetrovanie nie je možné v tejto chvíli poskytnúť podrobnejšie informácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR