Fico tvrdí, že Hamran kryje zločincov v radoch NAKA a politicky angažovaní vyšetrovatelia majú zlikvidovať opozíciu

Robert Fico, Výsluch na NAKA
Predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Je dnes evidentné, že Hamran kryje zločincov na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), uviedol počas sobotňajšej tlačovej konferencie predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

Reagoval na štvrtkovú tlačovú konferenciu policajného prezidenta Štefan Hamrana, v ktorej policajný prezident informoval o počtoch odsúdených v jednotlivých kauzách a zdôraznil, že v prípade viacerých odsúdených išlo o nominantov vlád Roberta Fica.

Tlačovka na politickú objednávku

Podľa Roberta Fica existuje v NAKA skupina vybraných vyšetrovateľov, ktorí sú politicky angažovaní.

„Ich úloha je zlikvidovať politickú opozíciu na Slovensku. Týchto ľudí Hamran za podpory ministra vnútra chráni, obhajuje, zvyšuje im platy, povyšuje ich hodnostne. Na druhej strane, ak sa objaví policajt, ktorý hovorí pravdu o tom, čo sa deje v policajnom zbore, v NAKE, tak je zlikvidovaný,“ povedal Fico.

Štefan Hamran podľa predsedu Smeru-SD obhajuje zločincov a zločiny, ktoré sa páchajú na NAKE a ubližuje celej tejto inštitúcii.

Štvrtková tlačová konferencia policajného prezidenta mala byť podľa Fica politickou objednávkou.

Veľké trhliny v komande

„Tá politická tlačová konferencia je dôkazom, že sa začínajú objavovať veľké trhliny v Matovičom a Lipšicovom komande. Máme dôveryhodné informácie zo zborov, NAKA i Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), že čím ďalej, tým viac policajtov odmieta robiť špinavosti, do ktorých ich tlačí Matovič, Mikulec, tak aj Lipšic. Preto dostal pokyn prezident policajného zboru, že musí urobiť politickú tlačovú konferenciu. Veľmi razantne protestujeme proti tomu, aby nejaký policajný úradník takýmto spôsobom útočil na ústavných činiteľov tohto štátu,“ dodal Fico.

Na tlačovú konferenciu predsedu Smeru-SD reagovalo aj Ministerstvo vnútra SR. „Polícia a orgány činné v trestnom konaní majú voľné ruky vo svojej práci a ministerstvo vnútra im plne dôveruje. Rezort zdôrazňuje, že obe zložky sú konečne po dlhých rokoch slobodné v konaní. Spochybňovanie procesov ministerstvo vnútra vníma ako snahu na prikrytie závažných podozrení z minulosti,“ uviedlo ministerstvo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraSMER-SD