Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku na hospitalizáciu detských pacientov z Kyjeva

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie s vládou Ukrajiny v Michalovciach
Zľava: Predseda vlády Ukrajiny Denys Šmyhaľ a predseda vlády SR Robert Fico počas stretnutia členov slovenskej a ukrajinskej vlády a rokovania vlády Slovenskej republiky v Michalovciach. Michalovce, 11. apríl 2024. Foto: archívne, SITA/Katarína Lörincová, - koláž SITA Webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico potvrdil ukrajinskému predsedovi vlády Denysovi Šmyhaľovi ponuku slovenskej vlády hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva.

Slovenský a ukrajinský premiéri absolvovali spoločný telefonát a dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Informoval o tom Úrad vlády SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Premiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád,“ doplnil Úrad vlády SR s tým, že ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, a to predbežne v druhej polovici septembra alebo na začiatku októbra.

Premiéri sa pri tejto príležitosti zhodli aj na tom, že spoločné rokovanie vlád bude príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok. Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe Ukrajiny do EÚ.

Ako úrad pripomenul, slovenská vláda tento vstup plne podporuje a je pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc. Premiér Fico sa Šmyhaľovi poďakoval aj za prejavenú podporu, ktorú od neho po atentáte opakovane dostával.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denys ŠmyhaľRobert Fico
Firmy a inštitúcie Úrad vlády SR