Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kaliňák
Minister obrany SR Robert Kaliňák (vpravo) počas tlačového brífingu pred Fakultnou nemocnicou s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica ku zdravotnému stavu premiéra SR Roberta Fica po postrelení na výjazdovom rokovaní vlády SR v Handlovej. Banská Bystrica, 18. máj 2024. Foto: SITA/ Milan Šoka
Tento článok pre vás načítala AI.

Konzílium lekárov v sobotu zhodnotilo, že stav predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je stabilizovaný. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) na tlačovej besede k zdravotnému stavu premiéra, na ktorého bol v stredu 15. mája počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej spáchaný atentát. Fico pri ňom utrpel viacero strelných poranení.

Jeho stav je naďalej vážny

Dolinková zdôraznila, že stav predsedu vlády ostáva aj naďalej vážny, dodala však, že včerajší operačný zákrok prispel k pozitívnej prognóze. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) doplnil, premiér je pri vedomí, no s limitmi, ktoré takýto stav prináša.

Nemyslí si ale, že by Ficov stav umožnil jeho prevoz do Bratislavy, či zahraničia v najbližších dňoch, a teda predseda vlády ostáva i naďalej v banskobystrickej nemocnici. Kaliňák si nemyslí, že by premiéra čakal ďalší operačný zákrok, no zdôraznil, že nie je lekár. Dodal ale, že riziko stále existuje, a Ficov stav ostáva vážny.

Štát musí fungovať ďalej

Kaliňák doplnil, že štát musí fungovať ďalej, podotkol, že na budúci týždeň bude vláda pokračovať v programe nastavenom Ficom, konať by sa mali dve rokovania. Minister obrany a podpredseda vlády zdôraznil, že disponujú všetkými potrebnými kompetenciami na zabezpečovanie riadneho chodu štátu.

V súvislosti s pozvaním k okrúhlemu stavu zvolanému zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim a úradujúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou avizoval, že s Čaputovou bude telefonovať. Opakovane uviedol, že rozumie potrebe zvolania takéhoto stretnutia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniRobert FicoRobert KaliňákZuzana ČaputováZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SD