Fico, Bugár a Danko sa nakoniec stretli, napriek informáciám o zrušení rokovania Koaličnej rady

Koaličná rada
Zľava: Bývalý predseda vlády SR Robert Fico, predseda SNS Andrej Danko a predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Predsedovia troch koaličných strán sa ešte v utorok podvečer stretli napriek medializovaným informáciám, že rokovať nebudú. Agentúre SITA to potvrdili dva zdroje z prostredia koalície.

Agentúra SITA v utorok ráno informovala, že predseda SNS Andrej Danko v pondelok večer oznámil partnerom cez esemesku, že na utorkové rokovanie Koaličnej rady nepríde.

Neskôr z úradu vlády prišlo vyhlásenie predsedov vládnych politických strán Smer-SD, SNS a Most-Híd Roberta Fica, Andreja Danka a Bélu Bugára, že sa po pondelňajších a utorkových konzultáciách dohodli na riadnom priebehu a na schválení programu zasadnutia vlády SR, ktoré sa uskutoční v stredu.

„Rovnako sa dohodli na časovom harmonograme prípravy dodatku ku Koaličnej zmluve s osobitným zreteľom na ďalšie priority Programového vyhlásenia vlády SR. Vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach,“ informovala v utorok agentúru SITA hovorkyňa vlády Beatrice Szabóová s tým, že po konzultáciách nie je potrebné Koaličnú radu uskutočniť.

Koaliční partneri mali rokovať pôvodne už v piatok na úrade vlády, pre Ficove zdravotné problémy sa však rokovanie neuskutočnilo. Ďalší termín bol v utorok. Koaličná kríza nastala po tom, čo Danko v pondelok 7. augusta vypovedal Koaličnú zmluvu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárRobert Fico