Aktualizované: Danko esemeskou oznámil, že nepríde na Koaličnú radu. SNS rozladili výroky smerákov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Andrej Danko, SNS
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.
  • aktualizované 15. augusta, 13:56

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Predseda SNS Andrej Danko nepríde v utorok na rokovanie Koaličnej rady. Podľa informácie agentúry SITA to v pondelok večer oznámil partnerom cez esemesku.

Národniarov rozladili pondelňajšie výroky viacerých predstaviteľov Smeru, ktorí kritizovali SNS. Ide o výroky vicepremiéra Petra Pellegriniho, ministra práce Jána Richtera a podpredsedu parlamentu Martina Glváča.

SNS chce, aby vychladli hlavy a navrhuje stretnutie na budúci týždeň. Zároveň národniari garantujú bezproblémový priebeh stredajšieho rokovania vlády.

SNS nepovažuje SMS komunikáciu, akou predseda strany Andrej Danko oznámil neúčasť na dnešnom rokovaní Koaličnej rady, ako za niečo neštandardné. Ako povedala v utorok pre agentúru SITA hovorkyňa národniarov Zuzana Škopcová, aj piatkové rokovanie pre zvýšenú teplotu premiéra zrušil šéf jeho kancelárie Roman Šipoš sms správou. „Bežne komunikujeme cez sms správy. Často takýto typ komunikácie využíva aj premiér,“ dodala.

Koaliční partneri mali rokovať pôvodne už v piatok na úrade vlády, predseda SNS Andrej Danko však presadil, že sa stretnú v parlamente. Pre vysokú teplotu premiéra Roberta Fica bolo piatkové stretnutie zrušené, ďalší termín bol v utorok o 19:00. Koaličná kríza vznikla vypovedaním Koaličnej zmluvy zo strany Slovenskej národnej strany (SNS).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárRobert FicoRoman Šipoš
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana