Fico bude v Bruseli rokovať o dvojakej kvalite výrobkov, stretne sa s Junckerom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juncker, Fico
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, vľavo, sa rozpráva so slovenským premiérom Robertom Ficom, vpravo. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok odcestoval do Bruselu, kde bude rokovať s európskymi predstaviteľmi o problematike dvojakej kvality výrobkov.

Fico sa stretne s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudeom Junckerom, diskutovať budú o možných opatreniach, ktoré by mohla komisia prijať. Fico na minulotýždňovom stretnutí premiérov V4 a Izraela v Budapešti dostal poverenie zastupovať krajiny V4 pri rokovaní s predsedom EK.

„Požiadal som o mandát krajín V4, aby som mohol vo štvrtok v ich mene rokovať s predsedom EK, pretože to, čo sa deje v oblasti dvojakej kvality potravín, začína byť medzinárodný škandál. Verím, že tlak, ktorý vyvíjame, bude úspešný a Európska komisia, tak ako to robí v iných oblastiach, urýchlene príjme legislatívu, ktorá zabráni takýmto praktikám, ktoré urážajú občanov krajín V4,“ povedal pre RTVS Fico.

O problematike dvojakej kvality produktov bude slovenský premiér rokovať aj s eurokomisárkou pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jaurovou, stretne sa tiež s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Fico označil dvojakú kvalitu výrobkov za vážny politický problém, ktorý EK dostatočne nerieši.

V prípade, že sa mu bude naďalej vyhýbať, premiér je pripravený iniciovať v rámci Slovenska sankčné opatrenia a ako krajné riešenie aj vyhlásenie takzvaného občianskeho referenda v EÚ.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jean-Claude JunckerRobert Fico
Firmy a inštitúcie EK Európska komisia