Fico bude pri plnom zdraví možno dokonca roka, povedal Richter

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Richter, Robert Fico, Robert Kaliňák
Zľava: Predseda poslaneckého klubu Smer-SD Ján Richter, predseda strany Smer-SD Robert Fico a člen predsedníctva strany Robert Kaliňák počas rokovania koaličnej rady na Úrade vlády SR o koordinácii postupu koaličných strán v rámci schôdze NR SR, ktorá začne 16. apríla 2024. Bratislava, 10. apríl 2024. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico bude pri plnom zdraví možno do konca tohto roka. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedal šéf poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter.

Plné zdravie podľa Richtera znamená, že premiér bude mať za sebou aj rehabilitáciu. „Ten stav je stále veľmi vážny,“ povedal Richter s tým, že Ficov stav však vykazuje určité pokroky. „Treba veriť tomu, že do toho nepríde niečo neočakávané,“ doplnil.

Ako Richter dodal, je potrebné si uvedomiť, že rozsah Ficových zranení bol taký veľký, že očakávať nejaký jeho rýchly návrat by bolo nezodpovedné. Opozičný poslanec Ivan Štefunko (Progresívne Slovensko) v tejto súvislosti ocenil informovanie o zdravotnom stave premiéra.

Mám pocit, že tie tlačovky z nemocnice sú celkom OK,“ uviedol s tým, že dobre o tejto téme komunikuje aj podpredseda vlády Robert Kaliňák. „Myslím si, že táto komunikácia je dobrá, oceňujem to,“ dodal Štefunko.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan ŠtefunkoJán RichterRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Progresívne Slovensko (PS)RTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSMER-SD