Fico: Bratislavský summit prispel k bezpečnosti Slovenska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Slovenský premiér Robert Fico počas tlačovej konferencie v rámci neformálneho zasadnutia 27 hláv štátov a predsedov vlád krajín EÚ. Bratislava, 16. september 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Rozhodnutia urobené na neformálnom summite premiérov a hláv štátov 27 členských krajín EÚ v Bratislave určite prispejú k budúcemu zvýšeniu bezpečnosti aj na Slovensku. Povedal to na tradičnej štvrtkovej Hodine otázok v Národnej rady SR premiér Robert Fico.

Podľa predsedu vlády si premiéri členských krajín Európskej únie uvedomujú, že pokiaľ nebudeme schopní ponúknuť verejnosti lepšiu EÚ, budeme svedkami referend o vystúpení z EÚ v mnohých krajinách. Preto sa na summite zamerali na otázku bezpečnosti z viacerých hľadísk.

Obrazom: Summit lídrov EÚ v Bratislave

„Riešili sme boj proti terorizmu a padli veľmi významné politické rozhodnutia. Pod bezpečnosťou však nerozumieme len boj proti terorizmu,“ povedal Fico s tým, že ľudia potrebujú aj pocit ekonomickej a sociálnej bezpečnosti, aby mali zabezpečený istý životný komfort.

V závere premiér zhrnul, že z hľadiska bezpečnosti je potrebné, aby si EÚ chránila vonkajšie hranice a aby sa znížil prílev migrantov. Až potom môžeme riešiť situáciu vo vnútri Európy. „Bezpečnosť sa stala dominantnou témou EÚ a rozhodnutia budú pretavené do legislatívy, ktorá výrazne zvýši bezpečnosť občanov Európskej únie,“ dodal premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico