Explózia v českých Olšanoch zrovnala dom so zemou, poškodené sú aj ďalšie (foto)

Výbuch domu
Na miesto výbuchu už dorazili záchranné zložky. Foto: twitter.com
  • aktualizované 18. júla 2022, 15:11

Výbuch v pondelok krátko pred poludním úplne zničil dom v Olšanoch pri Prostějove a zároveň poškodil aj viacero okolitých budov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s odvolaním sa na hasičov a políciu, ktorá zisťuje príčinu explózie. Zranenia utrpeli najmenej traja ľudia. Okrem okolia domu uzavreli aj zjazd z diaľnice D46.

„Zatiaľ vieme o troch zranených osobách. Zranení boli vodič so spolujazdcom vozidla, ktoré prechádzalo miestom v čase výbuchu, a auto zasiahla tlaková vlna. Ľahšie zranenia utrpela žena z domu oproti,“ uviedol na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter hovorca polície Libor Hejtman.

„Jedna budova je úplne zrútená, ďalšie dve výrazne poškodené. Zhruba 20 budov má vybité okná. Na mieste máme špeciálnu techniku, budeme spolupracovať s kynológmi i statikom,“ okomentovali zásah krátko pred pol druhou popoludní olomouckí hasiči.

Na mieste im pomáhajú moravsko-sliezski kolegovia. „Z ostravskej stanice bola na miesto vyslaná špeciálna technika – dvojica kontajnerov určených na stabilizáciu narušených budov a pátranie v zrútených stavebných konštrukciách. Vezieme bioradar, štrbinovú kameru i echolokátor,“ informoval hovorca Jakub Kozák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom