Európska únia spúšťa iniciatívu Partnerstvá pre regionálne inovácie, zapojí sa aj Slovensko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vlajka Slovenska
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Do pilotného projektu iniciatívy Partnerstvá pre regionálne inovácie bolo vybraných 63 regiónov, sedem miest a štyri členské štáty Európskej únie (EÚ). V utorok o tom informovala Európska komisia prostredníctvom svojho oficiálneho webu.

„Účastníci pilotnej akcie si môžu vymieňať osvedčené postupy a spoločne vyvíjať a testovať nástroje na mobilizáciu viacerých zdrojov financovania a politík a na prepájanie regionálnych a vnútroštátnych programov s iniciatívami EÚ v záujme dosiahnutia zelenej a digitálnej transformácie,“ uvádza sa v správe Komisie.

Výzva prilákala rozmanitých zástupcov inovačného ekosystému EÚ, počnúc členskými štátmi, ktoré sa zapájajú na vnútroštátnej úrovni, ako je napríklad Slovensko, až po širokú škálu regiónov EÚ, ako sú španielska Andalúzia, portugalské Azory, francúzsky región Hauts-de-France, fínsky kraj Pohjanmaa, poľské Podkarpatské vojvodstvo, severná oblasť Egejského mora, región Emilia-Romagna v Taliansku a mnohé ďalšie.

„Všetky územia majú inovačný potenciál, ktorý treba využiť, a preto som rada, že táto výzva vzbudila taký veľký záujem. Teším sa na výsledky pilotnej akcie a dúfam, že prispeje k preklenutiu rozdielov v oblasti inovácií, ktoré existujú medzi regiónmi a ktoré obmedzujú výkonnosť EÚ ako celku,“ uviedla komisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreirová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Elisa Ferreirová
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaEurópska únia