Dostál spochybňuje materiály Fica o právnickej praxi, s Madejom sa dostal do konfliktu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Róbert Madej, Robert Fico, Ondrej Dostál
Zľava: Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej, poslanec a kandidát na post ústavného sudcu Robert Fico a člen ústavnoprávneho výboru Ondrej Dostál Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Tretí deň vypočúvania kandidátov na sudcov ústavného súdu pred členmi Ústavnoprávného výboru Národnej rady SR pokračovalo aj v piatok. Po popoludňajšej prestávke sa začalo slovnou roztržkou medzi predsedom výboru Róbertom Madejom a Ondrejom Dostálom.

Dôvodom boli materiály o preukázaní 15-ročnej praxe kandidáta na ústavného sudcu Roberta Fica, ktoré v piatok doručil výboru.

Dostál chcel o týchto materiáloch diskutovať, čo však Madej odmietol s tým, že sa im budú venovať po skončení vypočúvania všetkých kandidátov. Následne Madej odobral Dostálovi slovo a vypol mu mikrofón.

Dostál (SaS) na svojom facebookovom profile uviedol, že si Fico z poslancov robí žarty, pretože podľa neho doručil iba novinové články stiahnuté z internetu. O tom, či Fico a aj ostatní kandidáti spĺňajú 15 rokov odbornej praxe bude výbor rozhodovať až po vypočutí posledného kandidáta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ondrej DostálRobert FicoRóbert Madej
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyÚstavný súd SR