Video: Do poľa sa zrútilo vojenské tankovacie lietadlo, nehoda si vyžiadala 16 mŕtvych

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Havária vojenského lietadla
Záchranári v blízkosti havárie vojenského lietadla blízko Itta Bena. 11. júl 2017 Foto: SITA/AP

ITTA BENA 11. júla (WebNoviny.sk) – Do poľa v americkom štáte Mississippi sa v pondelok zrútilo vojenské lietadlo. Incident si vyžiadal najmenej 16 obetí, uviedol riaditeľ krízovej agentúry v Leflore County Frank Randle. Lietadlo typu KC-130 spadlo na zem na mieste vzdialenom asi 135 kilometrov severne od mesta Jackson.

Hovorkyňa Námornej pechoty USA, kapitánka Sarah Burns uviedla, že stroj mal nepríjemnosti, no bližšie detaily neposkytla. Dôvod prečo tankovacie lietadlo spadlo, ešte nie je známy.

Podľa očitého svedka Andyho Jonesa k incidentu došlo krátko pred 16:00 miestneho času (23:00 SELČ), pričom lietadlo padalo krúživým pohybom k zemi a horel mu jeden motor. Po tom ako dopadlo do sójového poľa, sa k nemu s ďalšími ľuďmi vybral, ale než sa k nemu dostali, oheň príliš zosilnel na to, aby sa k nemu priblížili.

Ako uviedol, telá mŕtvych ľudí ležali pri ceste viac ako kilometer od miesta dopadu. Spolu s hasičmi sa snažil oheň uhasiť, ale situáciu im komplikovali menšie výbuchy. Lietadlo horelo ešte štyri hodiny po páde, píše AP.

Podľa šéfa hasičského zboru v Greenwoode Marcusa Banska, ktorý sa zhováral s miestnymi novinami Greenwood Commonwealth, boli trosky lietadla roztrúsené v okruhu ôsmich kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať