Divák počas osemfinálového zápasu US Open citoval Hitlera, Zverev napriek incidentu porazil Sinnera (video)

Alexander Zverev, US Open
Nemecký tenista Alexander Zverev v osemfinálovom zápase US Open zdolal Taliana Jannika Sinnera. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemecký tenista Alexander Zverev si počas osemfinálového zápasu na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku proti Talianovi Jannikovi Sinnerovi vypočul niečo, čo rozhodne nechcel.

Jeden divák citoval známy príhovor Adolfa Hitlera a dokonca spieval nacistickú hymnu. Zverev na to upozornil rozhodcu a muža neskôr vyviedla z hľadiska bezpečnostná služba.

Narušiteľa nahlásili okolo sediaci

V piatej hre štvrtého setu Zverev prišiel k rozhodcovi Jamesovi Keothavongovi a ukázal mu diváka, ktorý sa prezentoval nevhodnými prejavmi.

Práve zacitoval najznámejšiu Hitlerovu frázu. Toto je neprijateľné,“ povedal 26-ročný rodák z Hamburgu rozhodcovi.

Arbiter vyzval muža, aby sa priznal a všetkých divákov, aby rešpektovali hráčov. Duel pokračoval a zakrátko okolo sediaci nahlásili narušiteľa, ktorého ochranka vyviedla zo štadióna.

Zápas napriek incidentu vyhral

Dvanásty nasadený Zverev síce daný set prehral, no napokon zdolal šiesteho nasadeného Sinnera 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3. Zápas trval 4 hodiny a 41 minút a skončil sa po pol druhej ráno miestneho času.

Vo štvrťfinále si Nemec zmeria sily s obhajcom titulu a stále úradujúcou svetovou jednotkou Carlosom Alcarazom zo Španielska. Ten v osemfinále zvíťazil nad iným Talianom Matteom Arnaldim 6:3, 6:3, 6:4.

Mohli ho vyviesť skôr

Alexander Zverev priznal, že už zažil nepríjemné poznámky na jeho adresu počas stretnutia, ale nikdy nie takéto.

Začal spievať Hitlerovu národnú hymnu a to už bolo trochu priveľa. Myslím si, že ho mali vyviesť skôr. Mám rád, keď sú diváci hluční a emotívni. Ja ako Nemec však nie som hrdý na túto časť histórie a nebolo to od neho vhodné. Sedel v jednom z predných radov a veľa ľudí ho počulo. Bolo by odo mňa nesprávne, keby som nereagoval,“ okomentoval tenista incident.