Disciplinárny senát sa bude sudkyňou figurujúcou v kauze Kočnerových zmeniek zaoberať v októbri

Sudkyňa, súdy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 22. júna, 15:20

Sudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou C., ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek, sa disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR bude zaoberať až v októbri. Stredajšie plánované pojednávanie muselo byť totiž odročené, keďže sudkyňa nemala pri predvolaní zachovanú zákonnú lehotu na prípravu.

Podnet na disciplinárne stíhanie Denisy C. podal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Dôvodom je závažné disciplinárne previnenie, ktoré je podľa neho nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Súd poslal poštou upovedomenie

Ako vysvetlila predsedníčka senátu Anita Filová, upovedomenie o ústnom pojednávaní vo vzťahu k disciplinárne obvinenej podal súd na poštu dňa 19. mája.

„Zásielka bola uložená na pošte z dôvodu, že disciplinárne obvinená bola nezastihnutá, a to odo dňa 24. mája, teda takmer jeden mesiac pred termínom ústneho pojednávania. Disciplinárne obvinená si zásielku prevzala dňa 10. júna,“ uviedla Filová.

Vzhľadom na to, že nebola dodržaná zákonná lehota na prípravu v zmysle Disciplinárneho súdneho poriadku, vykonať ústne pojednávanie bolo podľa nej možné len so súhlasom disciplinárne obvinenej. Tá s tým však nesúhlasila.

Sudkyňu poverila Jankovská

Sudkyňu Denisu C. zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná. Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu C., aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Denisa C. podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Jankovskú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita FilováDenisa CvikováJán MazákMarián KočnerMonika Jankovská
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SR