Danko je dôveryhodnejší ako Šimečka, rebríček vedie Pellegrini

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andrej Danko
Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

V rebríčku dôveryhodnosti politikov na Slovensku vedie súčasný šéf parlamentu a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Pellegrinimu podľa prieskumu dôveruje 46 percent opýtaných. Za ním nasledujú prezidentka Zuzana Čaputová s dôverou na úrovni 42 percent a tretím v poradí je premiér a líder strany Smer-SD Robert Fico, ktorému dôveruje 37 percent opýtaných.

V rebríčku dôveryhodnosti nasledujú predseda SNS Andrej Danko (30 percent), líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka (27 percent), šéf mimoparlamentnej republiky Milan Uhrík (26 percent), predseda KDH Milan Majerský (25 percent), šéf SaS Richard Sulík (23 percent) a líder hnutia Slovensko Igor Matovič (11 percent). Predseda strany Aliancia Krisztián Forró podľa prieskumu požíva dôveru na úrovni 10 percent respondentov.

Podľa prieskumu však každý z politických lídrov čelí vyššej nedôvere ako dôvere. Najdôveryhodnejšiemu Petrovi Pellegrinimu podľa prieskumu nedôveruje 52 percent respondentov a Igorovi Matovičovi87 percent. Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoIgor MatovičMichal ŠimečkaMilan MajerskýMilan UhríkPeter PellegriniRichard SulíkRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie AlianciaHlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieMatovičovo hnutie SlovenskoProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana