Daniari zverejnili výzvu na nový prenájom budovy v Košiciach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Budova
Pohľad na novozazmluvnené sídlo - budova bývalej výrobnej haly Elektromontu na periférii Košíc Foto: SITA/archív Smer-SD

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Daňové riaditeľstvo SR po kritizovanom rozhodnutí o prenájme budovy pre sídlo daňových orgánov v Košiciach zverejnilo výzvu na predloženie ponúk s cieľom získať do dlhodobého prenájmu novú nehnuteľnosť v Košiciach. O takýto krok požiadala vedenie daňového riaditeľstva premiérka Iveta Radičová. „Požiadala som generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva SR, aby na vyvrátenie akýchkoľvek pochybností znovu otvoril možnosť prihlásiť sa s lacnejšou ponukou na budovu, ktorá splní všetky parametre a kritériá.

Pokiaľ takáto ponuka bude k dispozícii, uzavretá zmluva (s firmou člena SDKÚ-DS, pozn. SITA) bude zrušená,“ povedala v stredu po zasadnutí vlády premiérka Iveta Radičová. Daňové riaditeľstvo informovalo, že už začalo rokovať o zrušení zmluvy o prenájme nebytových priestorov s firmou Nitra Invest.

Vedenie daňového riaditeľstva sa podľa zverejnených informácií rozhodlo vyzvať právnické ako aj fyzické osoby, ktoré vlastnia nehnuteľný majetok vhodný na dlhodobý prenájom pre daňové orgány v Košiciach, aby predložili svoje ponuky písomnou formou do 26. apríla tohto roka. Zároveň daniari stanovili aj minimálne kvantitatívne ako aj kvalitatívne požiadavky, ktoré musia ponuky spĺňať. Začiatok nájmu by pritom mal byť stanovený na 1. júl tohto roka, pričom kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia celková cena za nájom a služby.

Generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva SR Miroslava Mikulčíka, ktorý bol do funkcie menovaný ministrom financií Ivanom Miklošom, obvinil v úvode tohto týždňa expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico z toho, že prihral okresnému šéfovi SDKÚ-DS v Nitre Ondrejovi Ščurkovi miliónový kšeft. Konkrétne malo ísť o prenájom budovy pre Daňový úrad v Košiciach, za ktorý má Daňové riaditeľstvo SR zaplatiť Ščurkovej firme Nitra Invest za päť rokov zhruba 6,6 mil. eur. Podľa Fica ide pritom o dokonalý príklad straníckeho klientelizmu a minister financií Ivan Mikloš by mal preto odstúpiť. Fico zároveň uviedol, že je pravdepodobné, že časť z tejto sumy má obratom skončiť v straníckej kase SDKÚ-DS.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan MiklošIveta RadičováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Daňový úrad Košice