COVID-19 na mestskom úrade v Púchove nepotvrdili, ale problémy hlási najväčšia základná škola

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Učiteľ, koronavirus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Podozrenie zo šírenia ochorenia COVID-19 na púchovskom mestskom úrade sa nepotvrdilo. Ako informovalo vedenie mesta na sociálnej sieti, testy vybraných zamestnancov na nový koronavírus boli negatívne. Od 9. septembra by už úrad mal fungovať v bežnom režime.

Testovanie podstúpili vybraní pracovníci radnice po tom, čo koncom augusta potvrdili pozitívny prípad u jednej z ich kolegýň. Vedenie mesta reagovalo zatvorením mestského úradu pre verejnosť.

„Všetci testovaní zamestnanci mali negatívne výsledky testov. Napriek tomu ostáva mestský úrad pre verejnosť zatvorený ešte 8. septembra, keď si klienti môžu potrebné záležitosti vybaviť prostredníctvom emailovej a telefonickej komunikácie,“ uviedla radnica.

Viac o téme: Koronavírus

Podozrenie na ochorenie COVID-19 sa aktuálne objavilo v najväčšej z púchovských mestských škôl. Ako informovala riaditeľka Základnej školy Mládežnícka Andrea Kurtinová, po komunikácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva dostali pokyn na zatvorenie troch tried.

„V týchto triedach sa prechádza na dištančnú formu vzdelávania až do ich otvorenia podľa pokynov RÚVZ,“ uviedla Kurtinová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea Kurtinová