Chris Froome možno vyhrá aj zranený, Britovi zrejme priznajú triumf na Vuelte 2011

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Chris Froome
Britský cyklista Chris Froome z niekdajšieho tímu Sky v červenom drese lídra pretekov Vuelta. Foto: archívne, facebook.com/lavuelta

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Britského cyklistu Chrisa Frooma s veľkou pravdepodobnosťou vyhlásia za víťaza pretekov Vuelta spred ôsmich rokov. Šampióna edície 2011, Španiela Juana Josého Coba, uznali vinným z porušenia antidopingových pravidiel.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) vo štvrtok oznámila, že Cobo sa dopustil priestupku, keďže jeho biologický pas vykazoval odchýlky a ďalšie abnormality v údajoch z rokov 2009 – 2011.

Cobo sa môže do 30 dní odvolať proti tomuto rozhodnutiu na Športovom arbitrážnom súde vo švajčiarskom Lausanne. Konečný verdikt o tom, kto bude nakoniec právoplatný víťaz Vuelty 2011, bude známy až po ukončení prípadu.

Froomovi by mohlo prípadné dodatočné víťazstvo pomôcť zmierniť následky čerstvého zranenia na pretekoch Critérium du Dauphiné, pre ktoré sa s určitosťou nezúčastní na júlovej Tour de France. Froome spadol vo vysokej rýchlosti v príprave pred stredajšou štvrtou etapou, narazil do steny a utrpel zlomeninu stehennej kosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Chris Froome