Na Okolo Slovenska príde päť tímov World Tour, štart Petra Sagana je nepravdepodobný

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Až päť tímov kategórie World Tour sa predstaví na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 18.-21. septembra 2019. Nechýba medzi nimi ani nemecký tím Bora-Hansgrohe, ktorého farby budú reprezentovať aj dvaja Slováci – Juraj Sagan a Erik Baška. Štart trojnásobného majstra sveta Petra Sagana je nepravdepodobný.

„Peter Sagan má zatiaľ na programe kanadské klasiky v Montreale a Québecu, ale uvidíme, ako sa situácia vyvinie po Tour de France. Máme však prísľub od jeho tímu, že na budúci rok, keď bude mať 30 rokov, by chcel prísť potešiť fanúšikov na preteky Okolo Slovenska. Na štarte bude celkovo 22 tímov. Pred troma rokmi boli našim stropom kontinentálne tímy, no dnes máme až päť tímov kategórie World Tour,“ povedal na tlačovej konferencii prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara.

Lákadlom aj tím Deceunick – Quick Step

Jedným z najväčších lákadiel pre fanúšikov bude belgický tím Deceunick – Quick Step.

„Zatiaľ nemáme informácie o tom, akí pretekári sa predstavia. S určitosťou vieme povedať, že Čech Zdeněk Štybar nepríde, pretože štartuje na španielskej Vuelte. Julian Alaphilippe by podľa zákulisných informácii mal prísť obhajovať titul, ale je to viac-menej 50 na 50,“ vyjadril sa športový riaditeľ pretekov Okolo Slovenska Ľudovít Lučanič.

Na rozdiel od predošlej edície sa pretekov Okolo Slovenska zúčastní francúzsky tím Groupama – FDJ, ktorého lídrom by mal byť 29-ročný Thibault Pinot. Vo svojej úspešnej kariére dosiahol 30 víťazstiev, z toho päť na pretekoch Grand Tour.

Rokovania so Sunwebom

Ďalšími tímami kategórie World Tour sú CCC Team a UAE Emirates. Okrem toho Ľudovít Lučanič priznal, že organizátori podujatia rokovali aj so Sunwebom.

„Chceli sme, aby prišiel Michael Matthews, ktorý má manželku zo Slovenska. Bohužiaľ, v tom čase má naplánované preteky v Belgicku. Sľúbili nám však, že ak zoberieme Development Team Sunweb, tak na budúci tok sa predstaví aj hlavný tím Sunwebu. Dávajú tomu šancu okolo 80 percent,“ dodal Lučanič.

V poradí 63. ročník pretekov Okolo Slovenska by podľa predbežného plánu mal mať štyri etapy, pričom úvodná bude rozdelená do dvoch „poloetáp“. V stredu 18. septembra bude najskôr v Bardejove na programe približne 120 kilometrov dlhá etapa a neskôr v ten istý deň aj krátka individuálna časovka jednotlivcov o dĺžke 6,7 kilometra. Motto tohto podujatia znie

„Z východu na západ“. Cyklisti sa postupne presunú na západ Slovenska, pričom celé podujatie vyvrcholí dojazdom v Senici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik BaškaJulian AlaphilippeJuraj SaganPeter PrivaraThibault PinotZdeněk Štybar