Už vieš kam počas 17. novembra? Navštív najkrajšie parky v okolí Viedne

Amazing red rhododendron bush blossoms  and ground path in   japanese garden in Tallinn in  big Kadriorg park
Fantastic red and purple rhododendron bush blossoms, pine trees, weeping willow , rocks, pond with reflections in water in japanese garden in Tallinn in Kadriorg. And willow tree on another side of pond. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ak ešte nemáš plány počas voľného dňa a hľadáš únik od mestského zhonu, objavuj parky len kúsok od rakúskej metropoly. Od rozsiahlych parkov, cez romantické zámky až po tajomné podzemné jazerá. Či už túžiš objavovať rozsiahle parky, romantické zámky alebo prírodné jazerá, tieto miesta sú pre teba dokonalým výberom ak chceš  spojiť relaxáciu s objavovaním nového.

Laxenburg Park

Len 20 kilometrov južne od Viedne sa nachádzajú Laxenburgské zámky obklopené rozsiahlymi parkmi. Tieto parky sú známe svojimi nádhernými anglickými záhradami, ktoré sa rozprestierajú na stovkách hektárov. Môžeš tu obdivovať pôsobivé romantické jazero s malým ostrovom, na ktorý vedie malebný most.

Historické stavby, ako je starobylý zámok Franzensburg, sú roztrúsené po celom areáli a poskytujú nádherne zachovalý pohľad do minulosti. S kombináciou prírodných a kultúrnych pamiatok je Laxenburg ideálnym miestom pre celodenný výlet.

Austria, Laxenburg
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Seegrotte Hinterbrühl

Odhaľ čaro najväčšieho podzemného jazera v Európe v Seegrotte Hinterbrühl. Pôvodne boli táto jaskyňa a jazero časťou bane na ťažbu vápnenca, ktorá bola zaplavená v roku 1912. Dnes ti môžeš vstúpiť do člna a preplávať po mystickom jazere, obklopenom dramatickými skalnými formáciami a tajomnou atmosférou. Jazerné prehliadky ponúkajú fascinujúci náhľad do histórie oblasti.

Seegrotte
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Nationalpark Donau-Auen

Medzi Viedňou a Bratislavou sa rozkladá Nationalpark Donau-Auen, jeden z posledných veľkých riečnych mokradí na kontinente. Tento park sa rozprestiera na rozsiahlych územiach riečnych plání a je domovom množstva živočíšnych druhov, vrátane vzácnych a ohrozených. Pre turistov je tu pripravených niekoľko turistických chodníkov, ktoré vedú cez srdce mokradí a umožňujú pozorovanie divokej zveri v ich prirodzenom prostredí.

Panorama of Wachau valley with ship on Danube river during autumn in Austria
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Wienerwald (Viedenský les)

Tento rozsiahly lesnatý región je považovaný za zelenú oázu na okraji Viedne. Wienerwald je zapísaný na zoznam UNESCO a ponúka bohatú sieť turistických a cyklistických trás. Jeho kopcovitá krajina je ideálna pre pešiu turistiku, pričom ponúka úchvatné výhľady a čerstvý vzduch. Mnohé trasy vedú okolo malých viníc a vidieckych hostincov, kde si môžeš vychutnať miestne špeciality.

Viennese wine yard
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Klosterneuburg

Severne od Viedne, v meste Klosterneuburg, sa vypína majestátny kláštor, ktorý je známy nielen svojou architektúrou a duchovnou atmosférou, ale aj krásnymi záhradami a vinicami. Tento kláštor má dlhú vinársku tradíciu a návštevníci tu môžu ochutnať niektoré z najlepších rakúskych vín.

Old orthodox church at village. Summer view with floral meadow.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/

Kurpark Oberlaa

Aj keď sa Kurpark Oberlaa nachádza na hranici Viedne, jeho atmosféra je úplne odlišná od mestského prostredia. Park je známy svojimi termálnymi kúpeľmi, no ponúka aj krásne upravené záhrady, prírodné jazierka a rozsiahle lúky vhodné na pikniky a relax. Ide o miesto, kde si môžeš oddýchnuť a zrelaxovať.

Spa gardens Oberlaa in Vienna, Austria, Europe
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom