Plánujete už letnú dovolenku? Nechajte sa inšpirovať prírodnými krásami Slovinska

Bled 1797835_960_720.jpg

Mnoho Slovákov prechádza na ceste k Jadranu práve cez územie Slovinska, no len málokto si prírodné krásy tejto krajiny pozrie z blízka. 

Slovinsko je rozlohou štvrtý najmenší štát Európskej únie, ktorý sa rozprestiera na pomerne malom území, no jeho krásy lákajú turistov z celého sveta. Iba pár kilometrov za hranicami sa v druhom najväčšom meste krajiny Maribor nachádza unikátne akvárium- terárium, ktorý charakterizuje podmorský svet Jadranu.

Hqdefault.jpg

Ak ste milovníkom jaskýň, v Slovinsku si prídete na svoje. Jaskyne Skočjanská a Postojnská patria k najväčším v Európe. Unikátom je jazda podzemným vláčikom, vďaka čomu sú jaskyne dostupné aj pre starších turistov či rodiny s deťmi.

Caves slovenia skocjan 710x399.jpg

Ak sa ocitnete na slovinskej časti Jadranu, ktorá má iba 47 kilometrov, nezabudnite navštíviť dedinku Sečovlje, v ktorej sa nachádza soľné múzeum.

https://www.youtube.com/watch?v=FSUMCF0tQhg

Najvyšší slovinský vrh Triglav (2864m) si vás okamžite podmaní svojou krásou. Spája sa s ním aj nejedna legenda – starí Slovania totiž verili, že Triglav je miestom, kde sa stretáva nebo, peklo a zem.

Mountain 1672089_960_720.jpg

Hlavné mesto Slovinska – Ľubľana láka turistov na svoje nádherné renesančné a barokové domy, Prešernovo námestie a Ľubľanský hrad. Len pár kilometrov od hlavného mesta sa nachádza jaskyňa Postojna, ktorá sa zaraďuje medzi najväčšie jaskyne v Európe.

Canal 642872_960_720.jpg

Jazero Bled spoločne s Bledským hradom je ako vystrihnuté z rozprávky. Čarokrásne horské ľadovcové jazero s ostrovom a kostolom Nanebovzatia. Bledský hrad je postavený na 100 metrovom útese nad rovnomenným jazerom a ponúka najlepší výhľad na jazero.

Bled 1945860_960_720.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom