Návštevnosť horských stredísk v Tatrách na prelome rokov prekvapila, čísla pred pandémiou však stále nedosiahla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lyzovanie tatransak lomnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Návštevnosť na prelome rokov bola v horských strediskách vo Vysokých Tatrách veľmi slušná a príjemne prekvapila.

Strediská v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a Jakubkova lúka v Starom Smokovci boli plné lyžiarov aj peších návštevníkov.

Veľmi dobré podmienky na zjazd

Informoval o tom agentúru SITA hovorca prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk Marián Galajda. Zároveň dodal, že návštevnosť stredísk v úplných číslach však ešte nedosiahla úroveň spred pandémie, čomu chýbalo približne 15 percent.

Viac o téme: Koronavírus

Kým pred Vianocami bolo mrazivo a dokonca aj prisnežilo, vďaka čomu sme mohli napríklad v Tatrách otvoriť všetky zjazdovky okrem Lomnického sedla, ktoré je odkázané na prírodný sneh, na Vianoce prišlo oteplenie, ktoré pretrvalo až do nového roka,“ opísal Galajda. V slnečnom počasí to bola podľa jeho slov takmer jarná lyžovačka. Podmienky však vďaka zásobám snehu boli na lyžovanie veľmi dobré.

Prípravy na prázdniny

Aktuálne je podľa Galajdu na otvorených zjazdovkách v priemere pol metra snehu. „V prevádzke máme všetky strediská s veľmi dobrými podmienkami,“ skonštatoval.

V utorok už v Tatrách po dlhom čase aj snežilo. Prichádzajúce ochladenie chcú v strediskách využiť na doplnenie zásob snehu a prípravu strediska na obdobie prázdnin.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián Galajda