Cyprus má nový kasínový rezort za 600 miliónov eur, je najväčší v Európe

Kasínový rezort City of Dreams Mediterranean
Rezort City of Dreams Mediterranean je jedným z najväčších developerských projektov v dejinách Cypru. Foto: www.facebook.com

Na Cypre otvoril svoje brány nový kasínový rezort, ktorý je propagovaný ako najväčší svojho druhu v Európe. Jeho cieľom je premeniť ostrovný štát vo východnej časti Stredozemného mora na celoročnú destináciu pre luxusný turizmus.

Množstvo atrakcií v rezorte

City of Dreams Mediterranean v hodnote 600 miliónov eur je jedným z najväčších developerských projektov v dejinách Cypru. Rezort sa môže pochváliť 14-poschodovým hotelom s 500 izbami, ktorý je plný kasín, športových zariadení, rodinného dobrodružného parku, najväčšieho bazénového komplexu na ostrove, vonkajšieho amfiteátra, ôsmich reštaurácií a množstva barov a kaviarní.

Cyperské úrady uviedli, že rezort nachádzajúci sa na okraji mesta Limassol by mohol vytvoriť až 6 500 pracovných miest. Cyperčania si od toho taktiež sľubujú, že na ostrov priláka každoročne zhruba 300-tisíc ďalších návštevníkov a do miestnej ekonomiky ročne naleje stovky miliónov eur.

Turizmus ovplyvnila vojna

Rovnako ako ostatné krajiny závislé na cestovnom ruchu, aj Cyprus sa zotavuje z pandémie koronavírusu, ktorá „vysušila“ príchod turistov. Na Cyprus zvyklo ročne chodievať asi 900-tisíc Rusov, no tým momentálne bránia v návšteve ostrova sankcie uvalené po ruskej invázii na Ukrajinu.

Napriek tomu počet návštevníkov od januára do mája tohto roka na Cypre vzrástol o 36,2 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, a o takmer 4 %. V porovnaní s rekordným rokom 2019, keď Cyprus navštívilo 3,9 milióna turistov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom