Jazero Bled: 5 dôvodov, prečo ho navštíviť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bled lake, island
Bled with lake, island, castle and mountains in background, Slovenia, Europe Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Jazero Bled, známe svojou idylickou krajinou a bohatou históriou, je perlou Slovinska. Od jeho krištáľovo čistých vôd až po historické pamiatky sa Bled javí ako ideálne miesto pre každého, kto hľadá únik do prírody, kultúrny zážitok alebo dobrodružstvo.

1. Dychberúca prírodná krása

Jazero Bled sa nachádza v srdci Alp a vyniká svojou krištáľovo čistou vodou a majestátnymi hôrskymi vrcholmi, ktoré poskytujú dychberúce scenérie v každom ročnom období. Či už v lete, kedy jazero ožíva sýto zelenými farbami, alebo v zime, keď je pokryté snehovou prikrývkou, Bled vždy pôsobí tajomne a lákavo. Okružná cesta okolo jazera je dlhá 6 kilometrov a vedie popri rôznych vyhliadkových bodoch, ktoré ponúkajú jedinečné výhľady na ostrov a okolité vrchy.

Travel Slovenia, Europe.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

2. Historický ostrov s kostolom Panny Márie Pomocnice

Bledský ostrov je jediným prírodným ostrovom v Slovinsku a jeho dominantou je starobylý kostol, známy svojou zvonovou vežou s 52 poschodiami. Traduje sa, že ak zazvoníte na zvon a prajete si tu niečo, želanie sa vám splní. Na ostrov sa dostanete len loďou, čo pridáva k celému zážitku romantickú atmosféru.

Lake Bled on a beautiful autumn day with clouds. Lake Bled, Slovenia.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

3. Bledský zámok s bohatou históriou

Bledský zámok, ktorý sa týči na130 metrov vysokom skalnom útese nad jazerom, patrí medzi najstaršie slovinské hradné stavby a jeho dejiny siahajú do 11. storočia. Zámok nielenže ukrýva múzeum s exponátmi dokumentujúcimi jeho bohatú minulosť oblasti, ale ponúka aj najkrajší výhľad na jazero a okolité Alpy. Návštevníci tu môžu tiež navštíviť starú tlačiareň, kde si môžu na historických strojoch vytlačiť pamätné listiny.

Aerial View of the Cliff with Bled Castle, Slovenia
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

4. Rôznorodé možnosti pre aktívny odpočinok

Pre milovníkov prírody a adrenalínu ponúka Bled a jeho okolie širokú škálu aktivít. Populárna je najmä turistika na vrch Mala Osojnica, ktorý poskytuje nádherný výhľad na celé jazero. Cyklisti si môžu vybrať z niekoľkých trás vedúcich okolo jazera a cez susedné lesy. Na jazere je možné venovať sa veslovaniu, kajakárstvu a dokonca stand-up paddleboardingu. V zimných mesiacoch sa región mení na raj pre lyžiarov a bežkárov.

Woman tourist with mountain bike enjoying famous Bled lake Travel, tour tourism, sport in Slovenia Europe
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

5. Wellness a relaxácia

Vďaka blízkosti geotermálnych prameňov je Bled ideálnym miestom pre relaxáciu a obnovu. Kúpeľné hotely v okolí jazera ponúkajú široké spektrum wellness služieb vrátane saun, masáží a kúpeľov. Niektoré z týchto zariadení využívajú prirodzené geotermálne pramene, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami. Po náročnom dni plnom aktivít si môžete oddýchnuť vo vírivke s výhľadom na jazero, čo predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

Woman Practicing Yoga on Pier Overlooking Lake Bled
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať