Magické Azory: Najkrajšie túry ostrovov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Costal path with Hydrangeas, Sao Miguel, Azores, Portugal
Costal path with Hydrangeas, Sao Miguel, Azores, Portugal Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Azory, oslnivé portugalské súostrovie uprostred Atlantického oceána, sú rajom pre turistov túžiacich po nezabudnuteľných prírodných zážitkoch. Od sopiek po zelené údolia a tajomné jazerá, Azory ponúkajú nespočetné možnosti pre pešie túry. 

1. Túra okolo jazera Sete Cidades na ostrove São Miguel

Jazero Sete Cidades je jedným z najfotogenickejších miest na Azoroch, známe svojím fascinujúcim rozdelením na dve časti – jedna strana má azúrovo modrú farbu a druhá smaragdovo zelenú. Táto trasa okolo kráterového jazera vás vezme cez malebné lesy a ponúka niekoľko vyhliadok, kde môžete zastaviť a obdivovať rozprávkové výhľady. Okruh okolo jazera má mierne stúpanie a je dobre udržiavaný, čo ho robí vhodným pre turistov všetkých vekových skupín, vrátane rodín s deťmi.

Picturesque view of Sete Cidades in Azores
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

2. Výstup na Pico na ostrove Pico

Výstup na Mount Pico, ktorý je s výškou 2,351 metrov najvyšším vrcholom Portugalska, predstavuje pre mnohých vrcholný turistický zážitok. Cesta na vrchol začína na návštevníckom centre, kde si môžete požičať GPS a získať dôležité informácie o ture. Výstup je fyzicky náročný a môže trvať až šesť hodín, ale výhľady na Atlantický oceán a susedné ostrovy sú neoceniteľnou odmenou. Na vrchole si môžete vychutnať nádherné panorámy a pri jasnom počasí vidieť až na ostrovy Faial a São Jorge.

"Stairs to heaven" - Breathtaking view at famous mountain footpath from Pico do Arieiro to Pico Ruivo on the Portuguese Madeira island. Trekking Around the world traveling with kids concept image.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

3. Túra po levadách na ostrove São Jorge

Levadas na São Jorge nie sú tak známe ako tie na Madeire, ale ponúkajú rovnako pôsobivé túry. Tieto trasy vás vedú pozdĺž starých zavlažovacích kanálov, cez husté lesy a ponúkajú pohľady na majestátne útesy a tiché zátoky. Cesty sú často lemované hydrangeami a vedia vás zaviesť k izolovaným vodopádom a tichým pralesným oblastiam, kde si môžete vychutnať neobyčajný pokoj.

Hiking over Madeira island. The trail around the top mountains on the island - Pico do Arieiro.
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

4. Okruh Faialskou kalderou na ostrove Faial

Okruh okolo kaldernej hrany Faialu je približne 8 kilometrov dlhý a vedie po okraji obrovskej kaldernej depresie. Cesta je dobre značená a poskytuje neustále meniace sa výhľady na vnútro kalderu, ktoré je pokryté hustou vegetáciou a nápadnými geologickými formáciami. Táto oblasť je tiež domovom pre množstvo endemických rastlín a vtákov, čo robí túru obzvlášť príťažlivou pre prírodovedcov.

Faial, Azores, Panoramic view of the Caldera
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com

5. Túra po vrcholoch Flores

Flores je možno najkrajší a najdivokejší azorský ostrov, známy svojimi záplavami kvetov, od ktorých má svoje meno. Túra cez vrcholky ostrova je skutočným dobrodružstvom, ktoré vás zavedie cez horské hrebene, z ktorých sa naskytajú dychberúce výhľady na dramatické útesy a oceán. Táto trasa je náročnejšia, ale úsilie stojí za jedinečné scenérie a možnosť vidieť ostrov z celkom novej perspektívy.

Panorama of Flores
Foto: ilustračné, https://www.gettyimages.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať