Čo všetko vám dá do života cestovanie? Oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pexels photo 1.jpeg
Kto nikdy neopustil svoju vlasť, je plný predsudkov. (Carlo Goldony) static.pexels.com

Cestovanie nie je iba o odpútaní sa zo stereotypu a rozptýlení, ktoré každý  z nás raz za čas potrebuje. Každým novým dobrodružstvom, ktoré absolvujete sa môžete naučiť oveľa viac, ako niekto za celý svoj život. V momente, keď si to uvedomíte sa na ľudí, ktorí prahnú po dobrodružstve budete pozerať z iného uhla. 

Najdôležitejší na cestovaní je fakt, že spoznávate nielen nové miesta na svete, ľudí, kultúru, tradície a zvyky, no v prvom rade spoznávate samých seba. Dostávate sa do situácií, v ktorých ste nikdy predtým neboli, testujete nielen svoje fyzické, ale hlavne psychické sily a zručnosti, a keď toto všetko absolvujete, prídete na to, že je vo vás viac, než ste si kedy mysleli.

Kayaking 918464_960_720.jpg

Ľudia, ktorí cestujú, sú nielen otvorenejší, naklonení akejkoľvek novej príležitosti, no taktiež ich medziľudské vzťahy by sa dali považovať za ukážkové. Majú priateľov po celom svete, neživia v sebe žiadne predsudky voči iným ľuďom,  a to im zabezpečí, že sa v akejkoľvek životnej situácií budú mať na koho spoľahnúť. Sú empatickí, rozhľadení a po viacerých dobrodružných cestách presne vedia, ako vyzerá život na opačnej strane zemegule. Vedia si preto vážiť aj maličkosti a tešiť sa z každého nového dňa. Všetko toto sa dá cestovaním naučiť, len musíte byť otvorení a využívať príležitosti, ktoré vám život ponúka. Nemusia sa totiž nikdy zopakovať.

Auroras 1203288_960_720.jpg

Ak ste materiálny typ človeka, cestovanie vám otvorí úplne nové obzory. Zrazu zistíte, že vaša vášeň vlastniť čo najviac hmotných vecí časom vyprchá, pretože si konečne uvedomíte, že nič z toho si do hrobu nezoberiete. Zážitky a skúsenosti z ciest však navždy ostanú vo vašej duši. Nech už budete kdekoľvek.

7131303323_4502e72a64_b.jpg

Hlavnou podmienkou pochopenia cudzej krajiny je, aby ste ju ovoňali.  (Rudyard Kipling)

V neposlednom rade si zdokonalíte svoje jazykové zručnosti. Nie je totiž nič krajšie, ako sa prihovoriť miestnym v ich rodnej reči. Nevadí, že máte v ruke slovník a ledva lapáte po dychu. Časom z vás opadne tréma, zbavíte sa začiatočníckych chýb a budete sa tešiť z každého rozhovoru s miestnymi obyvateľmi.

Hikers 1147796_960_720.jpg

Cestovaním si uvedomíte, že aj tie najjednoduchšie veci, ktoré nás obklopujú a ktoré považujeme v našich končinách za samozrejmosť, na opačnom konci sveta až také samozrejmé nie sú.

Pexels photo 26419.jpg
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať