Celá „Pelleho jedenástka“, Drucker aj nové tváre. Hlas-SD predstavil svoju kandidátku (video)

Hlas SD, Peter Pellegrini
Zľava v popredí: Člen predsedníctva Róbert Puci, generálny manažér Matúš Šutaj Eštok, člen predsedníctva Ján Ferenčák, podpredseda strany Richard Raši, podpredsedníčka strany Denisa Saková, predseda strany Peter Pellegrini, podpredsedníčka HLAS-SD Zuzana Dolinková, člen predsedníctva Tomáš Drucker, členka predsedníctva Ľubica Laššáková, člen predsedníctva Peter Kmec, člen predsedníctva Peter Žiga a člen predsedníctva Ján Blcháč počas predstavenia kandidátky strany Hlas - sociálna demokracia do predčasných parlamentných volieb. Bratislava, 30. jún 2023. Foto: SITA/Milan Illík
  • aktualizované 30. júna, 12:19

Prvé tri miesta na kandidátke strany Hlas-SD patria predsedovi strany Petrovi Pellegrinimu a podpredsedom Denise Sakovej a Richardovi Rašimu.

Štvorkou je Erik Tomáš, ktorý sa venuje sociálnej oblasti, päťkou na kandidátke je Zuzana Dolinková, ktorá je odborníčkou pre oblasť zdravotníctva.

V prvej desiatke je aj Drucker

Ďalšie miesta v poradí patria generálnemu manažérovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi, nitrianskemu županovi Branislavovi Becíkovi a odborníkovi na samosprávy Michalovi Kaliňákovi. Bývalý predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker obsadil deviate miesto a desiatku uzatvára bývalý veľvyslanec Peter Kmec.

Informoval o tom v piatok na tlačovej besede predseda strany Peter Pellegrini, ktorý predstavil prvých 40 miest kandidátky strany pre septembrové parlamentné voľby.

Pribudli aj nové tváre

Ako povedal, na kandidátke je celá „Pelleho jedenástka“, čiže všetkých 11 súčasných poslancov Národnej rady SR za Hlas-SD, ďalej 20 členov predsedníctva, krajskí aj okresní predsedovia, ľudia zo strany Dobrá voľba a aj zopár nových tvárí.

Na 23. mieste je Lucia Kurilovská, odborníčka na trestné právo a bývalá rektorka Akadémie Policajného zboru, 26. miesto patrí olympionikovi v rýchlostnej kanoistike Erikovi Vlčekovi. Ďalšou novou tvárou na kandidátke je bývalý novinár Samuel Migaľ, ktorý dostal číslo 28. Z 35. miesta kandiduje prorektorka Ekonomickej univerzity v Bratislave Paula Puškárová.

Patrik Linhart bude na konci

Nezaradený poslanec Patrick Linhart, v aktuálnom volebnom období zvolený do parlamentu za hnutie Sme rodina, bude v nadchádzajúcich voľbách tiež na kandidátke strany Hlas-SD. Ako informoval v tlačovej správe, konkrétne sa o podporu voličov bude uchádzať zo 100. miesta.

„Požiadal som o číslo 100 na kandidátke strany Hlas – sociálna demokracia, aby sme tak mohli spoločne dokončiť projekty, za ktorými vždy táto strana stála a hlasmi svojich poslancov aj dokázateľne dlhodobo podporovala,“ povedal poslanec s tým, že ide napríklad o tzv. Potravinový semafor, o slovenské, cenovo dostupné a testované potraviny v školách, nemocniciach a domovoch dôchodcov alebo zníženie obchodných prirážok na základné potraviny. Hlas-SD „je strana proslovenská, proatlantická a proeurópska, ako som aj ja,“ skonštatoval Linhart.

Ambiciózne ciele

Pellegrini zdôraznil, že okamžite po nástupe do vlády začnú „upratovať katastrofu, ktorá tu zostala po Igorovi Matovičovi“. Podľa jeho slov sa musí skončiť „udržbárska politika“, ktorá neprináša žiadne nové impulzy a vidí len do najbližším parlamentných volieb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Cieľom Hlasu-SD je pripraviť veľký národný plán na odstránenie regionálnych rozdielov, pretože v súčasnosti je podľa Pellegriniho krajina rozdelená na bohatú Bratislavu a zvyšok Slovenska. Zopakoval svoj prísľub, že vláda pod jeho vedením zasadne dvakrát v každom okrese Slovenska za štyri roky volebného obdobia.

„Chceme presadzovať silný štát na rozdiel od liberálov a pravičiarov, ktorí skôr presadzujú voľnú ruku trhu,“ doplnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav BecíkDenisa SakováErik TomášErik VlčekLucia KurilovskáMatúš Šutaj EštokMichal KaliňákPeter KmecPeter PellegriniRichard RašiTomáš DruckerZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Akadémia Policajného zboru v BratislaveEkonomická univerzita v BratislaveHlas-SDNR SR Národná rada Slovenskej republiky