Čaputová blahoželala Pavlovi osobne, na jeho zvolenie reagovali aj Heger s Kollárom

Prezidentské voľby v Českej republike: Zuzana Čaputová, Petr Pavel
Zvolený prezident Českej republiky Petr Pavel sa usmieva na stretnutí so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou po vyhlásení predbežných výsledkov kola prezidentských volieb v Prahe, Česká republika, v sobotu 28. januára 2023 Foto: archívne, SITA/AP

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala Petrovi Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách v Českej republike priamo v sídle jeho štábu v Prahe. Povedala, že sa teší, že v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si cti demokratické hodnoty a jej sila pramení v pokoji.

Spolu s vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a SR + ČR iniciatívy,“ napísala Čaputová na Twitteri.

Petrovi Pavlovi k zvoleniu na Facebooku zablahoželal aj dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) napísal, že gratuluje generálovi Petrovi Pavlovi k jeho volebnému výsledku a vo výkone jeho funkcie mu želá veľa rozvahy a dobrých rozhodnutí.

Verím, že aj touto voľbou, ktorú si naši bratia Česi zvolili, sa ešte väčšmi upevnia vzájomne vzťahy medzi Českou a Slovenskou republikou,“ uviedol Kollár.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerPetr PavelZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Národná rada SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodina