Bugár nepodporuje zavedenie povinnej vojenskej služby, návrh nie je premyslený

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby nie je podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára dobrým návrhom. Ako povedal dnes novinárom, povinná vojenská služba je rovnica, pri ktorej je až príliš veľa neznámych.

Bugár sa zároveň domnieva, že v prípade opätovného zavedenia vojenčiny by bolo potrebné dobudovať infraštruktúru a zároveň vyčleniť profesionálnych vojakov, ktorí by cvičili brancov. „Podľa mňa tento návrh nie je premyslený a preto ho nepodporíme,“ povedal Bugár.

Mala by sa podľa vás opäť zaviesť povinná vojenská služba?

Tému povinnej vojenčiny otvoril predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Diskusiu pripustil aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS) a tiež premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Podľa Pellegriniho by to mohlo byť jedným z riešení prípravy Slovenskej republiky na možné krízové situácie. Podľa jeho slov však ide o náročnú tému, ktorá vyžaduje celospoločenskú a politickú zhodu.

Zatiaľ nie sú známe podrobnosti návrhu národniarov. V súčasnosti chýba v Ozbrojených silách SR viac ako štyritisíc profesionálnych vojakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárPeter GajdošPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRMost-HídOzbrojené sily Slovenskej republikySNS Slovenská národná strana