Brusnicový pomocník pri močových nehodách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Urinal brusnice
urinal brusnice Foto: Walmark

BRATISLAVA 30. marca (WBN/PR) – Čo všetko je súčasťou križovatky močových ciest? Močovody odvádzajú moč z oboch obličiek do močového mechúra. V miernych klimatických podmienkach telo vyprodukuje a vylúči až 2,5 litra moču v priebehu 24 hodín. Moč odchádza z mechúra močovou trubicou, pričom jeho vypúšťanie alebo zadržovanie ovládame s pomocou zvierača.

U žien je močová trubica veľmi krátka, meria 4 cm a je uložená tesne pred vchodom do pošvy. U mužov je asi 20 cm dlhá a prechádza prostatou a penisom.

Moč zdravého človeka je sterilný. Obsahuje soli a odpadové látky, avšak bez baktérií, vírusov a plesní. Má charakteristický slabý zápach, ktorý je intenzívnejší, ak je moč koncentrovanejší (najmä ráno). U žien sa intenzita pachu mení aj v závislosti od obdobia menštruačného cyklu, ďalej závisí od konzumácie niektorých potravín (napr. chrenu) a negatívny vplyv má aj bakteriálna infekcia močových ciest.

Ku infekcii močových ciest dôjde, keď sa mikroorganizmy dostanú do močovej trubice a začnú sa množiť, pričom sa rozširujú do močového mechúra, v horšom prípade aj do obličiek. Túto druhú najčastejšiu bakteriálnu infekciu na svete, infekciu močových ciest, majú najmä z dôvodu kratšej močovej trubice i jej anatomického uloženia niekoľkonásobne častejšie práve ženy. Charakteristickými príznakmi sú časté a bolestivé močenie sprevádzané rezaním a pálením, bolesti v podbrušku, zakalený moč, niekedy až krv v moči a zvýšená teplota či horúčka.

Močové infekcie najčastejšie spôsobuje baktéria Escherichia coli, ktorá za normálnych okolností žije v hrubom čreve každého z nás. Odtiaľ to však k ústiu – najmä ženskej – močovej rúry nemá ďaleko, a ak je imunita oslabená a E-coli má vhodné podmienky na rozmnožovanie, problém je na svete.

V rámci liečby infekcií močových ciest lekári zvyčajne predpisujú antibiotiká. Niektoré slabšie zápaly močových ciest je však možné svojpomocne preliečiť aj dostatočne koncentrovaným extraktom z plodov brusnice veľkoplodej a vysokým príjmom tekutín. Mechanizmus účinku brusníc spočíva v znížení schopnosti baktérií prichytiť sa na výstelku močovej rúry a časté pitie a následne močenie ich ,,vypláchne“ von z tela. Dve tablety denne doplnku výživy Urinal Akut® od Walmarku zodpovedajú príjmu takmer 150 g čerstvých brusnicových plodov. Ocenia ich aj budúce mamičky, ktoré sú pre tlak dieťatka na močový mechúr náchylnejšie na infekciu a obávajú sa liečiv. A samozrejme, Urinal Akut® možno použiť aj ako podpornú terapiu pri liečbe antibiotikami.

Aj na križovatke močových ciest môže dôjsť ku nehode a nie je to vôbec výnimočné. V tomto prípade obyčajne, našťastie, nejde o život a ak má človek dobrú poistku v podobe extraktu z brusníc vo svojej lekárničke, má to ,,v suchu“.

Jedinečnosť Urinalu Akut®:

– len dve tablety denne zodpovedajú príjmu takmer 150 g čerstvých plodov špeciálne pestovaného druhu brusnice veľkoplodej z USA účinnej aj pri

silnom a náhlom močovom diskomforte

– patentovaná technológia spracovania brusníc zaručuje kvalitu a obsah účinných látok

– obsahuje v dennej dávke garantované množstvo 36 mg proantokyanidínov, vedecky overených látok, ktoré práve v tejto štandardizovanej

koncentrácii pomáhajú zabraňovať prichyteniu baktérií na stenách močového mechúra

– obsahuje len bezpečné prírodné látky bez nežiaducich účinkov

Viac informácií na www.urinal.sk

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať