Britská polícia zverejnila už aj totožnosť tretieho teroristu z Londýna

Teroristi, Londýn
Zľava: Khuram Butt, Rachid Radouane a Youssef Zaghba. Foto: Metropolitan Police via AP.

LONDÝN 6. júna (WebNoviny.sk) – Londýnska polícia v utorok zverejnila totožnosť tretieho muža, ktorý v sobotu večer útočil na moste London Bridge a neďalekom Borough Market v centre britskej metropoly. Youssef Zaghba (22) bol marockým Talianom, informovala spravodajská stanica BBC.

Zaghbov otec bol Maročan, matka Talianka. Narodil sa v roku 1995 meste Faz v Maroku a žil v talianskej Bologni. Zaghbu zastavili v marci 2016 podľa informácií talianskeho denníka Corriere della Sera na letisku v Bologni, keď sa pokúsil vycestovať do Sýrie. Po predbežnom zatknutí ho neskôr prepustili.

Ide o britských občanov

Polícia už skôr zverejnila totožnosť dvoch ďalších z trojice útočníkov. Ide o britských občanov – v Pakistane narodeného 27-ročného Khurama Butta a 30-ročného Rachida Radouanea z londýnskej štvrte Barking.

Trojica teroristov brutálnym spôsobom zabila sedem ľudí a zranila 48 ďalších. Zasahujúce bezpečnostné zložky ich zneškodnili bezprostredne po útoku.

Pripomenuli si pamiatku obetí

Británia si dnes o 11.00 h miestneho času (napoludnie SELČ) pripomenula pamiatku obetí tohto činu minútou ticha.

Úrady medzičasom zverejnil totožnosť ďalšej obete útoku. Austrálčanku Kirsty Bodenovú (28) charakterizovala jej vlastná rodina ako ústretového, milého a štedrého človeka.

Úrad britského ministerstva zdravotníctva NHS England uviedol, že 36 ľudí je sále v nemocnici, pričom 18 z nich podstupuje vážnu liečbu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom