Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla Čaputová

Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová upozornila, že Slovensko zažíva najväčšiu zmenu bezpečnostného prostredia za posledných tridsať rokov. Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti po pondelkovom prijatí slovenských veľvyslancov pôsobiacich v rôznych častiach sveta.

Nová realita vplýva na našu bezpečnosť

S diplomatmi diskutovala o realite, ktorú dnes spoločnosť žije, v ktorej pracuje, a ktorá má ovplyvňovať aj jej priority a ciele.

Hlava štátu zhodnotila, že nikdy v slovenskej modernej histórii sa vojna neodohrávala bližšie ako dnes.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Aj toto je naša nová realita. Vplýva na naše domáce dianie, našu ekonomickú a sociálnu situáciu, našu bezpečnosť. Musíme ju žiť prakticky vo všetkom, čo ako krajina robíme, a to platí aj pre výkon našej diplomacie. Ide o našu prosperitu, našu bezpečnosť, a bez preháňania, aj o našu budúcnosť,“ ozrejmila.

Snimka obrazovky 2022 06 27 145804.jpg
Zuzana Čaputová sa v Paláci stretla s veľvyslankyňami a veľvyslancami SR pôsobiacimi v rôznych častiach sveta. Foto: www.facebook.com

Prezidentka ocenila prácu diplomatov

Zároveň ocenila, že veľvyslanci tejto novej situácii rozumejú a ukázali, že vedia, kam Slovensko patrí.

Slovensko má v súčasnosti v zahraničí 92 diplomatických zastúpení, z nich 64 veľvyslanectiev, osem misií pri medzinárodných organizáciách, deväť generálnych konzulátov, deväť Slovenských inštitútov, jeden styčný úrad a jeden Slovenský ekonomický a kultúrny úrad. Celkovo má Slovenská republika svoje zastúpenie v 64 krajinách na všetkých kontinentoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KorčokZuzana Čaputová