Benčík podal trestné oznámenie na Fica, šéf Smeru očakáva vtrhnutie do bytu a vykopnuté dvere

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 11. apríla 16:12

O podaní trestného oznámenia na predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyzvedačstva a ohrozenia utajovanej skutočnosti informoval poslanec parlamentu Ján Benčík (klub SaS). Uviedol tiež, že podanie napísala Slávka Henčeková. Ide o jeho poslaneckú asistentku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Fico podanie tohto trestného oznámenia berie na vedomie. „V duchu filozofie ,lebo Smer, lebo Fico´ a hrubého zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície, preto očakávam, že mi v krátkom čase vtrhnú do bytu a vykopnú dvere ozbrojenci vedení vyšetrovateľom NAKA Čurillom a právoplatne odsúdeným zločincom, špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom. Chcem požiadať vládnych politikov, ktorí sa zjavne nakazili duševnou poruchou Matoviča, aby neurážali zdravý rozum ľudí,“ dodal šéf Smeru-SD vo svojom profile na sociálnej sieti.

Podanie by malo súvisieť s videom, ktoré Fico zverejnil vo svojom profile na sociálnej sieti minulý týždeň pred oficiálnym oznámením, že Slovensko darovalo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300. Vo verejnom priestore sa diskutovalo, že šéf Smeru-SD mohol prezradiť utajovanú skutočnosť. „Celý deň dostávame info z hraníc s Ukrajinou o manévroch s vojenskou technikou. Máme vážny obavy, že Heger chce v Kyjeve oznámiť slovenský dar Ukrajine – S-300,“ napísal Robert Fico 7. apríla večer na sociálnej sieti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BenčíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD