Bedmintonistka Fašungová sa po druhej prehre lúči s Londýnom

Druhý olympijský deň v Londýne
Slovenská bedmintonistka Monika Fašungová počas zápasu základnej D skupiny proti Juan Gu zo Singapuru na XXX. letných olympijských hrách v Londýne. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

LONDÝN 30. júla (WEBNOVINY) – Slovenská bedmintonová reprezentantka Monika Fašungová neúspešne zakončila svoje účinkovanie na Hrách XXX. olympiády v Londýne, keď v pondelkovom súboji podľahla Victorii Naovej z Austrálie za 32 minút 0:2 na sety.

Pri svojom debute pod piatimi kruhmi prehrala 24-ročná Bratislavčanka oba svoje duely bez zisku setu, v základnej D-skupine obsadila poslednú tretiu priečku a nepostúpila do ďalšej fázy olympijského turnaja.

Fašungová na začiatku zápasu musela dvakrát doťahovať trojbodové manko (0:3, 3:6) a v oboch prípadoch sa jej to podarilo.

V tom druhom dokonca sériou štyroch úspešných košíkov išla aj do vedenia 7:6. Od stavu 9:11 z pohľadu Slovenky však jej súperka štyrikrát za sebou bodovala a získala rozhodujúci náskok (15:9), ktorý potom ešte zvýšila.

Obrazom: Prvý zápas Moniky Fašungovej na olympiáde

Monika Fašungová prehrala

Naovej stačila štvrťhodina hry na zisk prvého setu v pomere 21:12. Hráčke klubu CEVA Trenčín sa ani v druhom dejstve nepodarilo otočiť priebeh duelu. Od jeho úvodu musela doťahovať mierny náskok austrálskej reprezentantky (4:2, 8:6, 12:8, 17:14, 20:16).

Fašungová síce odvrátila prvé dva mečbaly, ale Naová tretí pokus rozhodnúť využila a set vyhrala za 17 minút 21:18. Zverenka trénera Tomáša Lobotku sa teda nestala prvou slovenskou bedmintonistkou s víťazným zápasom na OH.

„Zápas sa pre mňa začal vyvíjať celkom dobre, ešte do stavu 9:11 to bolo vyrovnané. Potom som akoby

´odišla´, robila som veľa nevynútených chýb. Je pravdou, že sa pomalšie rozbieham. V druhom sete súperka neustále viedla, od stavu 19:15 v prospech Austrálčanky som ju však začala doťahovať. Bolo to ťažké, keďže jej stačilo získať dva body, mne šesť a pri systéme bez strát je to o dvoch chybách. Som sklamaná, čakala som od duelu viac. Rozdiel medzi Naovou a Singapurčankou Gu bol veľký. Po súboji s Juan Gu som bola veľmi zadýchaná, dnes bol síce zápas dlhší, bolo v ňom viac dlhších výmen, ale súperka hrala oveľa pomalšie a nebolo to až tak fyzicky náročné. Naovú som stíhala, ale nedokázala som zahrať niektoré svoje údery a robila som nevynútené chyby. Škoda, prehra ma veľmi mrzí,“ povedala pre agentúru SITA Fašungová.

Naová, ktorá svoju bilanciu s Fašungovou upravila na 2:0, bude v utorok bojovať o prvenstvo v D-skupine a postup do vyraďovacej časti so Singapurčankou Juan Gu.