Olympijská premiéra Moniky Fašungovej trvala 25 minút

Monika Fašungová prehrala
Slovenská bedmintonistka Monika Fašungová počas zápasu základnej D skupiny proti Juan Gu zo Singapuru na XXX. letných olympijských hrách v Londýne. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

LONDÝN 29. júla (WEBNOVINY) – Slovenská bedmintonová reprezentantka Monika Fašungová neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na Hrách XXX. olympiády v Londýne, keď v nedeľňajšom stretnutí základnej D-skupiny podľahla favorizovanej Gu Juan zo Singapuru hladko 0:2 na sety.

Fašungovej nevyšiel vstup do duelu, hneď prehrávala 0:5 i 2:4. Potom sa dotiahla na 4:7, ale od stavu 5:10 už neuhrala ani bod, a tak prvé dejstvo získala za 11 minút Gu Juan.

Druhý set začala 24-ročná hráčka klubu CEVA Trenčín lepšie. Hoci bolo 0:2, dostala sa do vedenia 4:3 i 5:4. Trinásta nasadená Singapurčanka však otočila na 8:5.

Debutujúca Slovenka sa potom dotiahla na 7:9, ale v ďalšom priebehu sa jej nepodarilo viac zdramatizovať nedeľňajší súboj.

Od stavu 14:10 už dominovala na kurte Gu Juan, ktorá vyhrala set za 14 minút 21:11 a mohla sa tešiť z druhého víťazstva v kariére nad Fašungovou.

„Bol to dosť náročný zápas. Priznám sa, že ku koncu som už nevládala, ťažko sa mi dýchalo. Súperka bola veľmi rýchla, hrala rýchle košíky. Nevýhodou tejto haly je, že z jednej strany fúka klíma a potom údery z jednej strany končia často v aute a z druhej sú krátke. Podmienky sú však rovnaké pre všetkých. Očakávala som takýto ťažký duel. Snažila som sa, ale očakávala som, že získam viac bodov. Všetky ázijské hráčky hrajú rovnako, sú neuveriteľne rýchle. Pred stretnutím som nebola nervózna, tešila som sa na svoju olympijskú premiéru. V hale bolo už ráno veľa ľudí, čo bolo super. Hralo sa mi fajn, ale súperka bola jednoducho lepšia a nad moje sily,“ povedala Monika Fašungová.

Zverenku trénera Tomáša Lobotku čaká druhý zápas v pondelok ráno, keď nastúpi proti Victorii Naovej z Austrálie, s ktorou má vzájomnú bilanciu 0:1.