Balet Alica v krajine zázrakov sa dostane na plátna kín

Alica balet
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Rodinný balet Alica v krajine zázrakov v produkcii londýnskeho Royal Opera House možno vidieť aj bez cestovania do Anglicka. V priamom prenose ho prinesie sieť kín Cinemax 16. decembra o 20:10.

Snímka bude aj parodovať

V neskrátenom tanečnom diele v choreografii Christophera Wheeldona na motívy obľúbenej klasiky Lewisa Carrola nebudú chýbať známe postavy ako stepujúci Klobučník, podráždený Biely králik či chrapľavá a mrzutá Srdcová kráľovná. V hlavných postavách sa predstavia Sarah Lamb, Federico Bonelli, Edward Watson, Zenaida Yanowsky, Steven McRae a Philip Mosley.

„Wheeldon spoločne so skladateľom Jobym Talbotom a návrhárom Bobom Crowleym vytvorili originálny rodinný balet v duchu Carrollovej najobľúbenejšej detskej klasiky. Pravidelní návštevníci baletu ocenia náznaky na ďalšie známe diela – napríklad paródiu na Rose Adagio z baletu Spiaca krásavica, kde má namiesto kvetov džemové torty. Balet prevyšuje všetky brilantné spracovania Carrolovho bláznivého sna. Divákov čaká skvostná choreografia, pestrá hudobná zložka a geniálne javiskové kúzlo,“ informovala agentúru SITA informovala Barbora Drobná zo spoločnosti Cinemax.

Na divákov čaká aj prípitok

Ako dodala, v kinách na divákov čaká okrem zážitku z tanca aj prípitok. Podrobnosti možno nájsť na Cine-max.sk a v kinách zo siete v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Poprade, Trenčíne, Trnave a Žiline.

Kiná uvedú až do júla budúceho roka, teda v sezóne 2014/ 2015 v rámci filmových sekcií Artmax balet a Artmax opera i ďalšie prenosy či záznamy najmä z Royal Opera House v Londýne, napríklad 6. januára to budú opery Komedianti a Sedliacka česť, 29. januára opera Andrea Chénier, 24. februára opera Bludný Holanďan a 17. marca balet Labutie jazero.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom